Küsitlus: üle kolmveerandi sõidukijuhtidest eelistab naastrehve
07.11.2016

PZU Kindlustuse poolt läbiviidud küsitluse põhjal eelistab talverehvi valimisel 77% sõidukijuhtidest naastrehve, 22% lamellrehve ning eelistus puudub ligikaudu 1 protsendil.

PZU Facebooki lehel toimunud küsitluses osales 1190 inimest, kes oma valikut ka põhjendasid.

PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul oli küsitluse tulemus ootuspärane, kuid tasub tähele panna, et ligi veerand vastanutest eelistab lamellrehve. „Väga sageli jäi kõlama mõte, et ka kõige paremate rehvidega on tähtsaim valida teeoludele vastav õige sõidukiirus ja –stiil,“ ütles Tanne.

Lamellrehvi pooldajad tõid esile, et need ei lõhu teekatet ning sobivad juhul, kui sõita peamiselt linnas. Naastrehve eelistatakse juhul, kui sõidetakse palju maanteedel ja maapiirkondades, kus teed on hooldamata ja libedad. Usutakse, et naastrehvidel on parem pidamine ja nad õigustavad end paremini muutuva ilmastikuga.

Lamellid teevad ettevaatlikuks, rehvid julgeks

„Vastajate põhjendustest jääb mulje, et lamellrehvide kasutajad on liikluses ettevaatlikumad, samas kui naastrehvid annavad kindlustunde igasugustes oludes, mis võib olla paraku petlik,“ märkis Tanne.

Lamellrehvide ühe eelisena nimesid vastajad võimalust sõita nendega aastaringselt, kuid Tanne sõnul on mugavus ja kokkuhoid näiline. „Soovitan lamellrehve kasutades ka need suveperioodiks suverehvide vastu välja vahetada, sest nii paraneb sõiduki juhitavus ja jääb ära lamellrehvide kulumine, mis neid muidu suvel ähvardab.“

Lamellrehvide pooldajate seisukohti:
• Kui ei rapsi ja arvestad libedusega saab lamellidega väga edukalt ja vaiksemalt hakkama.
• Olgu see naast või lamell, kokkuvõttes oleneb siiski juhist, kuidas auto teel püsib. Eelistatum on lamell.
• Eelistan lamellrehve, sest tihti pole Eesti talved naastrehve väärt.
• Lamellid ja õige sõidukiirus on parim kombinatsioon.
• Lamell ei tekita nii suurt müra kui naast, ega lõhu nii palju maanteid. Hea lamelliga saab sõita turvaliselt igasuguse ilma ja teede seisuga.

Naastrehvide pooldajate seisukohti:
• Eelistan naastrehve, sest meie teedel tunduvad need paremad ja turvalisemad.
• Naastrehvid on meie teedel tihti paremad, kuna elame maapiirkonnas ja siin on teehooldus puudulikum kui linnas, seega jäidet on rohkem.
• Loogika ütleb, et naastrehvid haakuvad teekattega paremini ja püsivad ka jäisel pinnasel.
• Kuna talvel on linnast väljas nii palju sõitmist, siis on naastud hea valik. Aga kui elaks linnas ja sõidakski koguaeg seal siis eelistaks lamelle.
• Eelistan naastrehve, sest sõitmist on talvel palju iga ilmaga ning kunagi ei tea, kuhu tuleb tuju sõita ning missugune teeolukord seal valitseb. Parem karta, kui kahetseda!

Sõidukijuhtide kommentaaridega saab tutvuda siin: https://www.facebook.com/PZUKindlustus/posts/1850406491847746.