Kosmosesse... õhupalliga
Jari Mäkinen
01.09.2015

Kui julgus – või pigem rahakott – ei luba mõelda kosmoseturistidele mõeldud kosmoselendudele, siis World View pakub kosmosega tutvumiseks vastuvõetavamat ja rahulikumat moodust – sõitu kosmose piirimaile õhupalliga. Aga tagasitulekuks on julgust vaja – või siis mitte –, sest alla tullakse langevarjuga.

Kui te saaksite tõusta stratosfääri, nii umbes 30 km kõrgusele, siis avaneks teile erakordne vaade. Kuna õhku on sellisel kõrgusel väga vähe, ei ole ka taevas enam sinine, vaid peaaegu sama must kui kosmosest vaadates. Seetõttu kõrvetab ka Päike siin halastamatult ning katmata ihu oleks hetkega grillitud. Ilma kaitsva atmosfäärita tabaks inimest siin sama saatus kui kosmosejaamast ilma kaitsva skafandrita lahkunud astronauti.
Siin on siis kerge kujutada end olevat kosmoses, seda enam, et horisont on selgesti kaardus. Kuigi allpool võib märgata pilvi, on olukord siiski selgesti tavalisest erinev – ehk nagu hetketi lennukis, kui saabuvas pimeduses reisikõrgusel lennates tuleb äkki üksinda kosmoses olemise tunne.
Peagi peaks saama heita pilku maakerale kolm korda kõrgemalt reisilennuki kõrgusest, sest Ameerika firma World View on arendamas õhu(gaasi)palli, mis võimaldab viiks soovijaid stratosfääri. Muidugi raha eest...

Palju selleks lõbuks raha olema peab, leiad septembri Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid