Kolmevõitlus tiitlile
Rein Luik
04.10.2018

Võitlus autoralli MM-tiitlile on enne kolme viimast etappi muutunud eriti pingeliseks Ott Tänaku kolmanda järjestikuse etapivõidu järel.

Türgi rallil esikoha saavutanud Ott Tänak kerkis punktitabelis teisele kohale ja jääb sarja liidrist Thierry Neuville’ist maha vaid 13 punktiga ning edestab samas Sebastien Ogieri 10 punktiga. MM-sarjast on sõitmata veel kolm etappi: Walesi, Kataloonia ja Austraalia rallid. Ja kõigil kolmel on eelnevatest hooaegadest nendelt etappidelt ette näidata igati tublid tulemused. Thierry Neuville võitis möödunud aastal Austraalias, oli Walesis teine ja Hispaanias katkestas. Sebastien Ogier oli vastavalt neljas, kolmas ja teine, Ott Tänak aga Austraalias teine, Walesis kuues ja Hispaanias kolmas. Ülemöödunud aastal võitis Ogier nendest etappidest kaks ja oli Austraalias teine, kuid tookord kihutas prantslane veel Volkswagenil. Neuville finišeeris kõigil kolmel rallil kolmandana ning Tänakul on ette näidata teine, kuues ja seitsmes koht.

Antud tulemuste põhjal võib tõdeda, et mehed peaks suhteliselt tasavägised olema, mistõttu on tiitliheitlus kujunemas äärmiselt pingeliseks ja iga väiksemgi nüanss võib suure pitseri vajutada. Näiteks Walesi ralli toimub tavalisest kuu aega varem, mis tähendab, et ilm on soojem ning teedki ei pruugi mudased ja libedad olla, nagu tavaliselt.

Sarnased artiklid