Kolm seikluskaamerat
Glen Pilvre
27.03.2014

Väikeste ja „kõigekindlate” kaameratega ei pea tingimata ookeanipõhja sukelduma või kuristikku hüppama, nendega saab väga hästi ja meeleolukalt dokumenteerida ka leebemat sorti puhkusereisi. Vaatame lähemalt kolme Eestiski saadaolevat seikluskaamerat – nagu neid on uuemal ajal moodne kutsuda.

Drift HD Ghost
GoPro HERO 3+ Black Edition
Sony HDR AS30V

Täpselt aasta tagasi olid meie testilaual GoPro, Sony ja Contour. Täna on seis peaaegu sama. Miks „peaaegu”? Sest eelmine aasta tõi nukra uudise, et Contour ei taha olla nn igavene teine ja pani augustis uksed sõna otseses mõttes ja ette hoiatamata kinni. Küll aga meelitab minikaamerate kasvav turg karvaseid ja sulelisi endiselt, rääkimata tuntumatest firmadest nagu näiteks Sony, JVC, Panasonic või Garmin. Ühelt poolt oleks tegemist justkui nišivaldkonnaga ja nii pole brändide valik elektroonikapoodides suur. Teisalt tasub aga meenutada fakti, et GoPro oli viimase statistika kohaselt USAs kõige edukam kaameramüüja, nii et „nišist” pole küll sobiv rääkida.

Seekord võtsime vaatluse alla taas need kaamerad, mis on Eestis saadaval ning mis liigituvad mudeliskaalal tippude hulka. Garmini Virb jäi kahjuks käesolevast ülevaatest ajaliselt välja, aga esimesel võimalusel paneme sellegi proovile.

Sarnased artiklid