Koju ja reisile - soodsad hifi-kuularid
Harri Slip, Mika Koivusalo
01.08.2005

Kõrvaklappe on vaja, kui muusika kuulamisega ei taheta teisi häirida või ei soovita, et teised kuulamist segaksid. Headest kuularitest tuleb muusika selgelt ja tasakaalustatult, ja mis kõige parem, toa akustika ei riku heli, nagu see tavaliselt juhtub. Häid kuulareid ei kasva aga mitte igal oksal, mistõttu läheb põhjalikke testitulemusi siingi vaja.

AKG K141 Studio
Beyerdynamic DTX 900
Grado SR60
Koss Titanium UR 40
Sennheiser HD 515
Sony MDR-V500
Ultrasone HFI-15G

Turu kõige odavamate ja kallimate kõrvaklappide hinnavahe on mitmekümnekordne. Lisaks tehakse neid väga erinevate kasutustingimuste tarvis, nagu näiteks muusika kuulamiseks, telehääle jaoks, tänaval, lennukis ja kes teab veel kus kasutamiseks. Testirühma kokku pannes seadsime eesmärgiks hea helikvaliteedi, mõistliku hinna ja selle, et neid saaks kasutada kõikvõimalike pleieritega – kui mitte lausa tänaval, siis vähemasti rongis või bussis.
Juhtmeteta kuularid jätsime seekord rahule, sest kuigi need on omamoodi head, jääb nende hinna ja kvaliteedi suhe traditsioonilistele juhtmega mudelitele paratamatult alla. Juhtmeteta mudeleid ei saa ka õues pleieritega kasutada, lisaks on traaditusest saadavad plussid enamasti väiksemad kui selle tehnoloogiaga kaasnevad miinused, nagu näiteks tarve akusid laadida või patareisid vahetada, saatja ühendamine ja selle jaoks voolu hankimine, häired heli ülekandes ja nii edasi.
Võrdlusrühma hinnaklass jäi 100 euro – 1600 krooni – kanti, ehk siis natuke alla selle piiri, mida enamasti korralike hifi-kuularite hinnaks arvatakse. Samas on see aga nendes piirides, kui palju kuularitesse valdavalt investeeritakse. Kui saime kokku võimalikult paljude tootjate sobivad mudelid, venis hinnakahvel 1200 kroonist 1900ni.

Igal tootjal oli sobivasse hinnaklassi pakkuda kaks mudelit. Valisime siis selle, mis eespool nimetatud ootustega paremini kokku tundus sobivat.

Testiga saad tutvuda augustikuises Tehnikamaailmas.

Sarnased artiklid