Kõik on võitjad!
Robert Koistinen
01.02.2017

Kui on vaid kolm võistlejat, võib igaüks neist medalikohale kindel olla, aga vana tõde on ka see, et tagantjärele mäletatakse vaid võitjat.

Audi A6 Avant 2,0 TDI
Mercedes-Benz E220 d T
Volvo V90 D4

Autoturule tekib viimasel ajal uusi segmente ja nišitooteid, aga suured universaalid on tuttav ja tunnustatud autoklass juba aastakümneid. Põhjamaades oli selle levinuima esindaja hüüdnimeks “mõisahärra Volvo”. Nime tekkimisest saati on paljud asjad muutunud, aga paljud on jäänud samaks. Nende seas sihtgrupp: ikka on selleks suured pered, mahukat varustust nõudvate hobide harrastajad, ka mõisahärrad – aga tänapäeval sobib mõisa asemele ka lihtne suvemaja.

Audi A6 on juba viis aastat turul püsinuna rühma vanim. See on testis nelikveolisena, milleks oli kaks põhjust: esiteks ei tõsta nelikvedu oluliselt hinda ja teiseks ostetaksegi ainult Quattrosid. Testikatsetes nelikveost mingit kasu ei olnud, pigem vastupidi, sest lisakaal ja täiendavad veovõllid olid mõnes kohas takistuseks (talvetestis oleks lugu muidugi teine).

Kõige uuem on mullu suvel esitletud Mercedes-Benzi E-klassi universaal – T mudelinimes näitabki vastavat keretüüpi. Lisaks tagaveolisele on tulemas ka nelikveoline, aga see tõstaks hinna selle rühma jaoks liiga kõrgeks. Numbrite järgi on Mercedes kõige võimsam, aga erinevus teistega on vaid 3 kW, nii et sisuliselt on kõik selles osas võrdsed.
Volvo V90 esitlus oli mullu veebruaris, vaid paar kuud hiljem S90 esitlusest. Lisaks esiveolisele on olemas nelikveoline V90, mis ei ajaks ka seatud hinnapiiri lõhki, aga sellist polnud testi tegemise ajal võtta. Pilt saigi värvikam, kui iga osaline esindas erinevat veoskeemi.

Kahtlemata sobiks rühma BMW 5. seeria universaal, aga eelmine on juba tootmisest maha võetud, uus pole aga veel esitluseni jõudnud. Veel kauem tuleks oodata Jaguar XF universaali. Seega seekord siis vaid kolm rivaali, aga see millised kolm!

Sarnased artiklid