Kohtumine kuulipildujate tehasega...
Tiit Rea
06.08.2018

Kas olete proovinud mootorratturi maksa? Nimelt just sellist nime kandvad konservid rõõmustavad ja hoiatavad mind külmkapis. Ostsin need... Peterburi motomessil!

Lisaks nendele sain kaasa palju südamlikke naeratusi, ülevõlli nalju ning seinast seina nägemusi kahe- ja kolmerattalistest ja elust nende ümber. Teiste motikate seas paistab kaugemale kõrgem kolmerattaline, mis meenutab Peipsi kalurite "karakatets´it". Seda ümbritsevad erinevad väiksema töömahuga rattad. Loen ZID - zavod imeni Degtjareva. Näitsik küsib, mis mind huvitab ja endalegi ootamatult küsin: "Kas te kuulipildujaid enam ei tee?" "Teeme ikka!", tuleb aus ja otsekohene vastus meeldiva naeratuse saatel!

Motomeeste rõõmuks on uuesti elule ärganud ka kunagi DKW eeskujul loodud 175 cm³ Voshodi mootorrattaid tootnud tehas, mis laiatarbe kaubana Hiina komponentidest ja omavalmistatud raamidest mootorrattaid koostab.

Põhihuvi Vene motomessi külastada, oli siiski näha lähemalt nende custom-rattaid, mille valik ja fantaasialend palju laiem kui Eestis kohapeal. Just see nägemuste, erinevate suhtumiste ja käsitöö oskuste paljusus on see, mis siin köidab. Ja ka lihtsale motovendlusele on lisatud veel midagi – mingi väga südamlik keskkond saadab kõike seda virrvarri.

Augusti TMist leiab: valik aururattast, kompressoriga kroomtuuningutest, motoskulptuurist, uunikutest, pneumovedrustusega Uralist ja elektriratta võiduprojektist.

Pilt ütleb rohkem kui sõna!

Sarnased artiklid