Kindel valik
Aimo Niemi
01.01.2015

Selle rühma autode ostjad on tavaliselt teinud oma valiku juba ammu enne seda, kui raha välja antakse. Tõenäoliselt ei kõiguta nende otsust ka testi tulemused. Siiski otsustasime autod ritta seada ja paremusjärjestuse kindlaks teha.

 

Audi A5 Sportback 1,8 TFSI Multitronic

BMW 420i Gran Coupé

Lexus IS 300h Executive

Mercedes-Benz C200 A

Volvo S60 T5 R-Design

Rühm sai kogutud mulluste uudiste, Mercedes-Benzi C-klassi ja BMW 4. seeria Gran Coupé ümber. Lexus IS on vaid aasta vanem, Volvo S60 sai äsja uuendatud ja Audi A5 Sportback on kohal kui Gran Coupé kõige otsesem konkurent.

Jõuallikaks sai valitud bensiinimootor, sest just selles valdkonnas on areng olnud viimasel ajal kiirem kui diiselmootorite poolel. Automaatkäigukast oli iga auto jaoks olemas ja hinnad said enam-vähem ühetaolisteks sättida. Lexuse mootor on 2,5liitrine ja vabalt hingav, ülejäänud on varustatud turboülelaadimisega, Audi mootori töömaht on 1,8 ja ülejäänutel 2 liitrit. Volvo puhul ärataski uudishimu eelkõige uus, T5 tähisega neljasilindriline mootor.

Põhimõtteliselt on Lexus samuti automaatkäigukasti ja bensiinimootoriga auto, ainult et abiks on ka elektrimootor, mis madalal kiirusel või tagurdades toimib sageli ainukese mootorina.

Automaatkastid pole kõik ühesugused. Audil on sujuvalt muutuva ülekandearvuga CVT ja Lexuse hübriidsüsteemis muutub ülekanne samuti sujuvalt. BMW ja Volvo kasutavad kaheksat, Mercedes seitset käiku.

 

Mis selgus? Vastuse leiad jaanuari Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid