Kes oma nutiseadmetele rohkem tarvikuid ostavad, kas androidi või iPhone-i kasutajad?
TM
17.11.2018

Käesoleval aastal on Elisast soetatud kümneid tuhandeid erinevaid tarvikud nii nutitelefonidele kui ka süle- ja tahvelarvutitele. Enim soetavad Elisast nutiseadmeid kaitsvaid vahendeid – kaitsekaasi ja –klaase ning ümbriseid - just androidi kasutajad.

Tänavu müüdud tarvikutest on kõige populaarsemad JBL-i T110 kõrvaklapid, mis on mikrofoni ja juhtnuppudega, et muusikat kuulates saaks ka vajalikud kõned peetud. Helitehnika ongi üks menukaimaid tootekategooriaid, ulatudes ligi 10 protsendini kõikide tarvikute müügist.

Kolmekümne kõige populaarsema ja peamiselt taskukohasema tarviku hulka mahtus ka ligi 200 eurot maksev kaasaskantav bluetooth-kõlar Harman Kardon Onyx Studio 4.

„Menukaks osutunud JBL-i klappide puhul on kliendid selgelt eelistanud suurepärase hinna ja kvaliteedisuhtega toodet,“ sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann. „Tuntud heliseppade poolt valmistatud Harman Kardon kõlarite puhul on määravaks saanud disain ja helikvaliteet. Oleme saanud tagasisidet, kus klient on kõlari ostud ja päev hiljem on kõlarist vaimustatud sõbrad tulnud esindusest täpselt sama mudelit nõudma.“

Elisa nutikindlustuse statistika alusel on suurimaks kindlustusjuhtumite põhjuseks just purunenud ekraan ja mida kallim on nutitelefon, seda kulukam on ka selle parandamine. Seega on üsna mõistetav, et kalli seadme kaitsmiseks ostetakse Elisa e-poest ja esindustest kõige enam just ümbriseid, kotte, kaitseümbrisi, -kilesid ja –klaase.
Tarvikute müügist ulatus ümbriste, kaitsekaante ja kottide osakaal 40 protsendini ning kilede ja kaitseklaaside oma 15 protsendini. Enim soetati kaitsekaasi mitte telefonile, vaid Huawei T3 10 tollisele tahvlile.

Nutitelefonidest osteti kaitseümbriseid enim Huawei P20 Lite mudelile ja seejärel vaieldamatule rahvatelefonile Samsung Galaxy J3.

Olgugi, et Apple telefonid on Eestis ühed populaarseimad, ei mahu Elisa kolmekümne ostetuima tarviku hulka mitte ükski iPhone-i kaitseklaas või –kile. Samas on esindatud, aga vähem populaarse, kuid sugugi mitte kehvema telefoni, OnePlus 5T ja tänavu suve algul müüki tulnud OnePlus 6 kaitseklaasid.

Müügistatistikast ilmneb, et spetsiaalselt Apple seadmetele ostetakse enamasti laadimiskaableid, telefone kaitsvat läbipaistvat ümbrist või 3,5mm kõrvaklapipesa adapterit. Erinevate adapterite ja kaablite müük moodustas tarvikute müügist 12 protsenti. Adapteritest ja kaablitest soetati lisaks iPhone-i lightning kaablile ka micro-USB ja USB-C kaableid.

Statistika põhjal võib järeldada, et enim ostavad tarvikuid just androidi kasutajad, kuid see on igati nähtuspärane, sest android nutitelefone müüakse Eestis oluliselt rohkem.

Populaarsed tarvikute tootesegmendid:
1. Kotid, ümbrised ja kaitsekaaned
2. Kaitseklaasid ja –kiled
3. Kaablid ja adapterid
4. Helitehnika
5. Mälukaardid ja mälupulgad
6. Laadimistarvikud
7. Nutikellad ja –monitorid
8. Muud tarvikud – autovarustus, tõukerattad jne.
9. 4G antennid
10. Akud ja akupangad

10 populaarsemat tarvikut Elisas:
1. JBL by Harman T110 Kõrvaklapid, must
2. PNY USB-C, 1M, MUST
3. PNY kaks ühes micro-USB ja USB-C kaabel
4. HUAWEI MEDIAPAD T3 10" ORIGINAAL KAITSEKAANED, MUST
5. TOSHIBA M203 MICROSD MÄLUKAART 16GB ja ADAPTER
6. LA VIE PEHME LÄBIPAISTEV ÜMBRIS HUAWEI P20
7. LA VIE PEHME LÄBIPAISTEV ÜMBRIS SAMSUNG GALAXY J3 (2017)
8. PNY LIGHTNING-USB KAABEL 1,2M
9. PNY USB-AUTOLAADIJA, MUST
10. PNY KIIRLAADIJA 2,4A