Kas odav on ka hea?
Kaido Einama
01.05.2017

Nutikellabuum on vaikselt raugemas – Androidiga kellad, mida mobiilitootjad ning teisedki hoolega reklaamisid kui uue kantavate seadmete ajastu esindajate saabumist, on poeriiulites endiselt ostjaid ootamas ning oodatud elustiilimuudatust pole need massidele toonud. Kuid äkki päästavad kantavate seadmete maailma üliodavad pulsikellad, millel on küljes ka nutifunktsioone?

Androidiga Samsungi, Huawei, Motorola, LG ja teiste tuntud tootjate nutikellad, rääkimata Apple iWatchist, on kõik kallid – peaaegu sama kallid kui mobiiltelefonid. See sunnib ostjat küsima, kas need seadmed on ka sama vajalikud kui nutitelefonid; et kas peaks endale veel ühe vidina ostma, mida iga päev laadida. Need ongi kaks peamist nutikellade puudust – liiga kallid ja aku kestab vaid ühe-kaks või paar päeva. Nutikellasid müüdi eelmise aasta lõpus pea 50% vähem võrreldes 2015. aasta lõpuga.

Funktsioonide ja võimaluste üle ei saa aga kurta – nii nagu nutitelefonides, nii on ka vingemates nutikellades võimalus alla laadida äppe, navigeerida GPS-i abil, võtta vastu kõnesid, saata kirju ja isegi mängida.

Kuid on olemas veel üks kantavate seadmete segment, mis pole veel palju tähelepanu saanud. Need on pulsikellad, mida varem tundsime pigem sportlaste vidinatena ja nutiseadmetega polnud neil palju ühist. Kuid ka pulsikellad on vahepeal vaikselt läbinud nutirevolutsiooni ja oskavad telefoniga suhelda, saata sinna kellakandja aktiivsuse andmeid ning võtta vastu teateid mobiiliäppidelt ja näidata oma ekraanil. Loomulikult on võimalused palju piiratumad kui kallitel nutikelladel, aga kõige olulisem argument, mis nende kasuks räägib, on muidugi väga mõistlik hind. Kui kantav seade maksab alla 20 euro, kas oleksid siis valmis seda juba ostma, kasvõi prooviks?

Sarnased artiklid