Kaamerad tõsisele fotohuvilisele
Harri Slip, Glen Pilvre
04.03.2011

Korralik digipeegel pole eesmärk, kuhu peaks jõudma pärast „seebikaga” teatava taseme saavutamist. Pigem on see aste, millest võiks alustada tõsisemat tegelemist fotograafiaga. Selleks sobivad hästi kõik kolm võrdluse aparaati ning nad ei jää „kitsaks” ka pärast oskuste laienemist.

Canon EOS 60D
Nikon D7000
Pentax K-5

Pärast esmase testpiltidesarja läbivaatamist tundus, et samahästi võiks võrdluse kohe lõppenuks lugeda ja esikohad välja jagada – kõik aparaadid teevad erakordselt häid fotosid, samuti on iga firma puhul lisavarustuse ja saadaolevate objektiivide valik lai.
Nii tugevat kolmikut pole lihtne reastada – lõpuks saavad määravaks algul tühistena tundunud pisiasjadki. Digipeegli ostjad jagunevad kaheks. Need, kelle jaoks on tegu esimese digipeegliga, ja need, kes uuendavad oma süsteemi. Esmaostjad peaksid põhjalikult tutvuma erinevate mudelitega, et teha kokkuvõttes sobivaim valik. Digipeeglite omanikud aga tõenäoliselt marki naljalt ei vaheta – neid huvitab pigem see, kas konkreetne mudel võiks olla piisavalt parem, et ostu õigustada.
Lisaks neile sihtgruppidele on kindlasti ka fotohuvilisi, kel kapis näiteks filmipeegel koos objektiividega. Siis tasub muidugi vaadata sama margi digikeret, aga ka seda, palju funktsionaalsust vanad objektiivid uue digikere ees võimaldavad. Meeldiva pildiga 70-80ndate objektiivid aga sobivad kas või portreefotograafiaks väga hästi, aga ei pruugi alati võimaldada automaatseid fookustamis- või säritusrežiime.

Palju ühist
Canon EOS 60D, Nikon D7000 ja Pentax K-5 on kõik eelmise aasta teise poole sees esitletud nn poolprofiklassi digipeeglid. Algne hind oli neil 1200 euro piirimail, ent Canon on täna juba siin-seal saadaval ka alla 1000 euro. Kõigis kolmes on APS-C-mõõdus (pool täiskaadrist) CMOS-sensor – Canonil 18, teistel 16 megapikslit.

Testi leiad märtsikuisest Tehnikamaailmast. Tehtud fotode ja videote kvaliteeti saab hinnata meie Soome emaväljaande koduleheküljelt.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid