Kaamerad ekstreemoludesse
04.03.2013

Ajal, mil kohalikus telepildis paistab endiselt 576 rida, on tikutopsist väiksema kaameraga võimalik juba salvestada 4K-videot, rääkimata siis tavalisest kõrgteravast. Võtsime lähema vaatluse alla kolm uusimat „pommikindlat” tehnikaimet.

Contour +2
GoPro Hero 3 Black Edition
Sony HDR-AS15

Tikutopsisuurused aktsioonikaamerad pole tegelikult ammu enam midagi väga eksootilist. Kui aastaid tagasi võtsid omavahel mõõtu peamiselt Contour ja GoPro, siis nüüd on ka suuremad tootjad, nagu näiteks Sony või JVC, avastanud minikaamerate paljulubava niši. Eestis on eelmise aasta lõpust saadaval Sony Action Cami täiuslikum, WiFiga varustatud mudel ADR-HS15. GoPro on jõudnud kolmanda mudelipõlvkonnani, milles omakorda kolm mudelit – White, Silver ja Black Edition. Siinses võrdluses osaleb neist kangeim, Black, mis võimaldab videot salvestada 4K resolutsioonis (3820 x 2160) kaadrisagedusega 15 fps. Madalaimal 480p-resolutsioonil on aga maksimaalne võimalik salvestuskiirus koguni 240 fps. Contouri uusim, mullu sügisel esitletud mudel +2 ühendab endas kahe eelmise versiooni, ROAMi ja plussi häid omadusi. Kaamerat ei pea näiteks enam enne salvestust sisse lülitama – piisab vaid REC-slaideri liigutamisest.

Sony ja Contour GoPro-laadseid resolutsioonilisi ja kiiruslikke supervõimeid ei oma – mõlemaga saab salvestada kuni 1080p 25 või 30 fps videot, kaadrisagedust saab resolutsiooni vähendamisega tõsta kuni 120ni. Fotode osaski hoiab latti kõige kõrgemal endiselt GoPro – uus „rekord” on 12 Mpx ja maksimaalne sarivõtte kiirus 30 kaadrit ühe sekundi vältel. Sony pakub fotodena kaadreid videoresolutsiooniga – 2 Mpx ehk 1080 x 1920. Contouri fotode megapikslihulk on endiselt 5 ning intervallvõte sekundist minutini.

Mis selgus kui seadmed karbist välja võeti ja tööle pandi? Loe märtsikuisest Tehnikamaailmast!

Sarnased artiklid