Huvitavat novembri Tehnikamaailmas
TM
01.11.2017

Novembri Tehnikamaailmas uurime, kas plaan osta talveks odav nelikveoline sõiduauto on tark mõte. Saame teada, milline saab olema FIA uus vormelipüramiid, mille astmeid mööda kulgeks loogiline teekond kardispordist vormelimaailma tippu ehk F1-sarja ja teeme kokkuvõtte Eesti tänavusest ralliaastast.

Tutvustame Eesti aasta auto 2018 kuut lõppvooru jõudnut (muide, TMi koduleheküljel www.tehnikamaailm.ee saavad kõik huvilised ka oma lemmikule hääle anda!). Teeme mõned kiiremad ringid Kia uue Gran Turismo’ga, mille mudelinimeks kõlavalt Stinger ja sõidame kuuenda tänavuse Eesti aasta auto 2018 finalisti, uue Volvo XC60-ga (ülejäänud viis on TMist juba „läbi käinud“).

Elektroonikarubriigis võrdleme 250–500 € maksvaid nutitelefone ja õpetame valima arvutimonitori. Külastame Rootsi tehnikamuuseumi ja saame teada, et üllatavalt paljudel meie elu igapäevastel „vidinatel“ on ka Rootsi „geene“ sees. Uurime, miks on maailmas alanud lennukikandjate ehitamise buum ja miks venelaste strateegiline raketikandja Tu-95MS kahtlaselt ameeriklaste B-52 meenutab.

Ja nagu sügiseti ikka, ilmub ka seekord tarbesõidukite eri. Sel korral teeme juttu Eesti uutest päästeautodest, sõidame Astra karjäärikalluri ja Scania XT-seeria ehitusveokitega ning teeme tutvust uute tegijatega pikapimaailmas. Lõpuks saame teada, et veokisport on jätkuvalt pop nii meil kui maailmas ning et mõnes sarjas võib täheldada isegi uut hingamist!