Huvitavat maikuises Tehnikamaailmas
Tõnu Ojala
02.05.2018

Maikuises Tehnikamaailmas testime laserkaugusmõõdikuid ja selgitame, kas laser tähendab alati täpsust. Uudne tehnoloogia tungib ka automaailma – nimelt on esimesed autotootjad hakanud varuosade tootmisel kiikama 3D-printimise poole.

Kord aastas koguneb maailma mobiilitööstus Barcelonasse, kus esitletakse homseid tooteid ja tehnoloogiaid. Külastame ka New Yorgi autonäitust ja Saksamaal toimunud hiiglaslikku jalgrattamessi Eurobike.

Sõidame uuenduskuuri läbinud Citroën C4 Cactuse ja Subaru Outbackiga ja uurime, kas Maseratit hobiautona pidada on tark mõte. Teeme tutvust tänapäevaste autode turvasüsteemidega.

Vaatame, kes on hetkeseisuga peal kahe suure – Boeingu ja Airbusi – omavahelises võitluses; vaagime Marsile lendamise võimalikkust ja võimatust. Teeme kokkuvõtte eelmise aasta Eesti mootorrattastatistikast ja pöörame pilgu alanud tsiklihooaega.

Kuigi biorelv (BR), nagu keemiarelvgi, on rahvusvaheliste lepingutega keelustatud, pole siin vallas siiani kõik kaugeltki korras. Milles siis asi?

Maakeral on küllalt paiku, kus inimestel on raskusi söögiga. Pole siis imestada, kui toiduks lähevad igasugused sitikad-mardikad-ritsikad, kookonid-ussikesed ja vaglad-tõugud. Äkki on need varsti ka meie toidulaual?

Saame teada, milline F1 võistkond on kõige kiirem – aga mitte rajal vaid boksis!

Ja lõpuks ka merendusest. Hetkel hoiab maailma suurima konteinerlaeva tiitlit OOCL Hong Kong – kui suur see laev siis tegelikult on? Ja kõige lõpuks leiab seekordse TMi vahel 16 lk merenduslisa „Merekarud“ Head lugemist!