Huvitavat detsembri Tehnikamaailmas
TM
01.12.2017

Detsembrikuises Tehnikamaailmas õnnitleme oma kolmanda Eesti aasta auto tiitli võitnud Opelit, kelle Insignia uus mudelipõlvkond suutis edestada nii Škoda Kodiaqi kui Volvo XC60. Ühtlasi selgub Talveauto 2017 - talvekülmade testida on 16 uudismudelit. Kasutatud autode rubriik keskendub seekord BMW X3-le, millest uus mudelipõlvkond äsja Eestiski müügile jõudis. Tutvustame Eestis välja töötatud põnevat kolmerattalist elektriautot Nobe, mille loojatel sellega tõsised maailmavallutusplaanid on.

Sõiduproovis olid sel korral pisike Suzuki Ignis, uuenenud CT- ja NX-seeria Lexused ning jaanuaris Eestisse jõudev Volkswagen T-Roc. Aga ka Tallinna esimene retrotramm, mis oma nime Konstantin Pätsi järgi sai.

Elektroonikarubriigi põhilooks on 800-1200 euroste aktiivkõlarite test. Teeme tutvust  Sony ja Nokia uute mobiiltelefonidega ning uurime, kuidas nutitelefonist 3D-skanner saab. Saame teada, kuidas juba järgmisel aastal käivituv 5G-sidevõrk võib muuta paljude töökohtade olemust ja jätta paljud tehasetöölised, ekskavaatorijuhid või miks mitte isegi tüürimehed koju.

Lõpetame eelmises TMis alustatud ülevaate lennukikandjatest ja tõmbame joone alla nii tänavusele autoralli, F1- jkui Indy hooajale. Aasta lõpunumbrile kohaselt on ajakirja lõpus ka aasta sisukord.

Seekordse Tehnikamaailma vahelt leiab ka 32 lk elustiililisa Trend.