Husqvarna esitleb kettsaagide uut põlvkonda
TM

Täna esitleti Šveitsi rahvusvahelisel metsamessil Forstmesse Luzern Husqvarna kettsaagide uut põlvkonda.

Uue põlvkonna saagide loomist alustati nullist ning need on loodud uuele platvormile, millest saab edaspidi kõigi Husqvarna profisaagide alus. Uusi saage toodetakse Rootsis, kust 1959. aastal Husqvarna saagide ajalugu alguse sai.

Uue platvormi arendamisel on suur osa digitaliseerimisel, kuna Husqvarna kasutas siin uusi tehnilisi lahendusi nagu sensoritel põhinev andmekogumine ja digitaalne prototüüpimine. Digitaalne prototüüpimine võimaldab kasutada väga täpset koormuse analüüsi, et optimeerida kettsae projekteerimist. Paigaldatud sensorid aga kogusid andmeid kasutamise kohta saagide testimisel reaalse töö olukorras.

“Sellest hetkest alates, kui Husqvarna 60 aastat tagasi alustas kettsaagide tootmist, oleme keskendunud saagide jõudluse ja kasutajakogemuse parandamisele. Oleme kindlad, et uus 572XP kindlustab meie koha saemaailma pühendunud ja jätkusuutliku innovatsiooniliidrina,” ütles Husqvarna divisjoni president Pavel Hajman.

572XP kuus võtmetegurit

12% suurem lõikevõimekus
572XP sael mõõdeti 12% suurem lõikevõimekus võrreldes varasemate Husqvarna 70cm3 seeria kettsaagidega, isegi kui kasutati pikki juhtplaate. See sai võimalikuks tänu uuele mootori ehitusele ja parendatud jahutusele, mis on suure võimekuse saavutamise eelduseks. Mootor võimaldab varasemast põlvkonnast 30% laiemat pöörete vahemikku, tõstes optimaalse vahemiku 2000-lt 3000 pöördeni minutis. Laiem töövahemik tähendab, et mootor reageerib töösituatsioonides kiiremini ning võimaldab niimoodi kiiremat laasimist. Hooratta väiksem läbimõõt ning kergem kaal koos hea pöördemomendiga teeb sellest saest võimsaima 70cm3 seeria sae, mida Husqvarna kunagi tootnud.

Kaalu ja võimsuse suhe
Hea kaalu ja võimsuse suhe tähendab paremat tootlikkust, sest mootor saab oma võimsust optimaalselt ära kasutada. 572XP mootor on muudetud asetusega ja seetõttu on ka kaal paremini jaotatud. Väntvõll ja summuti koos muude kriitiliste komponentidega on projekteeritud parimat funktsionaalsust silmas pidades ning vastupidavuse ja töökindluse suurendamiseks on tugevdatud kogu konstruktsiooni. Kaalu lisandumise tasakaalustamiseks on vähendatud mitme komponendi, nagu hooratta (30 g), starteri kaane (30 g), karteri (200 g), siduri kaane (30 g) ja süütepooli (29 g) kaalu. Selle tulemusena kaalub 4,3 kW võimsusega saag 6,6 kg ning võrreldes eelmiste Husqvarna sama kubatuuriga saagidega on kaalu ja võimsuse suhe parim.

20% parem jahutus
Jahedam mootor tähendab suuremat võimsust, jõudlust ning pikemat eluiga. 572XP on võrreldes eelmiste Husqvarna kettsaagide põlvkonnaga kuni 20% parema jahutusega. Paranenud jahutus on kombinatsioon uutest kasutatavatest komponentidest, digitaliseerimisest ja mootori seadistusest.

Optimeeritud õhu puhastus
572XP® on standardis varustatud rasketes tingimustes kasutamiseks mõeldud õhufiltriga, millel on suur filtreerimispindala, et võimaldada pikemat kasutusaega ja paremat filtreerimist. Suurem filtreerimisala - võrreldes eelmiste põlvkondadega - tähendab tööintervallide suurenemist, säilitades jõudluse, kuid vajab harvem puhastamist. Parandatud õhu puhastus ja hästi tihendatud süsteem peatavad silindrisse sisenevad abrasiivsed osakesed ning seetõttu on sae mootor tervem ning töötab kauem.

10 korda kiirem õhu/kütuse segu reguleerimine
2009. aastal tutvustas Husqvarna AutoTune'i, mis võimaldab õhu ja kütuse segu automaatset seadistamist, erinevalt varasemast käsitsi karburaatori reguleerimisest. See tähendab, et masin on pidevalt muutuvates töötingimustes alati korralikult häälestatud, mis maksimeerib tööea, kuna kasutajad ei pea muretsema karburaatori reguleerimise pärast. AutoTune vähendab oluliselt ka heitgaase, olles juba täna vastavuses pikemasse tulevikku planeeritud ülemaailmsete heitmete# ja puhtama töökeskkonna eeskirjadega.

Uus X-CUT kett
Teine uues Husqvarna Rootsi ketitehases toodetud saekett on X-CUT C85 ning see on uuel sael standardvarustuses alates 2018. aastast. Uue keti tüüp on teravnurk ja ta on 3/8" sammuga professionaalseks kasutuseks. Seda on kerge ära tunda tänu kuldsele ketilukule, mis aitab ketti teritades alguse ja lõpu lihtsalt fikseerida. Nagu kõige esimene X-CUT-kett SP33G, on ka C85 eelpingutatud, väga vastupidav, parandab lõikamisefektiivsust ning ei vaja karbist välja võttes üle viilimist.

Saadavus ja hind
Husqvarna 572 XP saabub müügile Husqvarna volitatud edasimüüjate kaudu kõigepealt Austrias, Poolas ja Šveitsis 2017.a. oktoobris. 2018. aasta esimeses pooles tuleb saag müüki ka kõikides teistes Euroopa riikides. 2018. aasta teises pooles Põhja- Ameerikas ja ülejäänud maailmas alates 2019. aastast.

Soovituslik jaehind uuele saele on 1319 eurot.