Hiinlased tulevad!Raimo Ylönen, Glen Pilvre01.02.2017

Kalli nutitelefoni hankimisele on järjest raskem leida ratsionaalselt põhjendust. Sarnaste tehniliste näitajatega aparaatide hinnad erinevad lausa kordades, olenevalt brändist. Käesoleva võrdluse võitjaks osutuski suhteliselt vähetuntud Hiina mobiil.

Apple iPhone 7
Huawei Honor 8
OnePlus 3T
Oukitel K6000 Pro
Sony Xperia XZ

Kui sirvida mobiilimüügi edetabeleid, siis jääb silma eelkõige kolm nime – Samsung, Apple ja Huawei. Enamasti on need topp-kümnes esindatud mitme mudeliga.
Viimaste aegade suurim tõusja on olnud Huawei, kes figureerib kõigi operaatorite müügiedetabelites mitme isendiga – P9, P9 Lite ja Honor 8.
Uusima Apple iPhone 7 positsioon võiks ju olla paremgi, kui poleks olnud algseid tarneraskusi. Nii mõnigi ootas uut iPhone’i nädalaid.
Topp-kümne osas oleks kindlasti kaasa rääkinud ka Samsung oma uusima Galaxy Note 7-ga, mille müük algas varasügisel. Kokkuvõttes kujunes see firma jaoks tõeliseks katastroofiks tänu kurikuulsatele akupõlengutele ning päädis lõpuks kogu mudeliseeria peatamisega. Nii jäi Samsung välja ka käesolevast võrdlusest.

Hiinlased tulevad
Varasemalt tegusid teinud Lumiad on tänaseks lettidelt peaaegu täielikult kadunud. Asemele – kuni nii võib öelda – on saabunud hiinlased. Huawei on tõenäoliselt paljude jaoks tuntud tähekombinatsioon, võrreldes OnePlusiga, kes alustas mobiilimaailmas kõigest mõned aastad tagasi. Esimene OnePlus oli telefon, mis lõi laineid eelkõige kahe aspektiga – tehniliste andmete ja hinna suhe oli erakordselt paigas ning mobiili ei saanud osta tavalisest poest, ainult veebi kaudu tellides otse tootjalt. Ja tellida ei saanud igaüks, vaid ainult see, kellel oli olemas n-ö soovitus või kutse sõbralt. Hea asja saadavuse piiramine toimis turundustrikina hästi ning sama „skeemiga“ tuli turule algselt ka OnePlus 2.
Tänaseks on nii palju muutunud, et osta saab igaüks ja juba ka operaatorilt – Eestis näiteks pakub OnePlusi Elisa. Sama heaks on jäänud aga hinna ja suutlikkuse suhe – OnePlus 3 eest, mis oli juba väga heade omadustega aparaat, küsiti 399 eurot ja uusim „steroididel“ versioon 3T maksab kõigest 439 eurot.

Mobiil netist
Lisaks OnePlusile möllavad lääne turgudel ka teised hiinlased nagu Oppo, Lenovo, Meizu, Oukitel ja Xiaomi. Kui neid kohapealt poest ei leiagi, siis aitab internet. Ja hinnad on tunduvalt odavamad sarnaste näitajatega n-ö bränditelefonides
t. Otse Hiinast tellida on kahtlemata kõige soodsam, ent sellel on ka oma varjukülg – kui seadmega peaks midagi juhtuma, siis tuleb asju ajada otse hiinlastega, mis ei pruugi kõige ladusamalt kulgeda.

Omaette küsimus on, et kuidas seletada peaaegu et kordades erinevaid hindasid samalaadsete näitajatega mobiilide puhul? Kas ikkagi tasub tuntud brändi seadme eest maksta sülearvuti hinda ja kui, siis mida selle raha eest päriselt rohkem saab? Loe lähemalt veebruari Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid