Hiina „õun” Eesti turul
Tõnis Lind
21.09.2014

Huawei Ascend P7 – suure ekraani, stiilse välimusega ja mugava kasutajaliidesega nutitelefon. Huawei lipulaev on läbinud iga-aastase uuenduse ja on nüüd saadaval kõigi teenusepakkujate e-poodides.

Mobiil saabub kompaktses valges karbis. Pakendit avades vaatab vastu üllatavalt suure esikaameraga stiilne nutitelefon. Lisaks mobiilile on karbis valget värvi (seda ka musta mudeli puhul) akulaadija, odava välimusega kõrvaklapid ning juhendikarbi küljest leiate klambri, mille abil saab vahetada SIM- ja mälukaarte. Kui kaasa antud klamber peaks ära kaduma, asendab seda edukalt tavaline kirjaklamber. 
Huawei Ascend P7me välimus ei ole eelmise mudeliga võrreldes kuigi palju muutunud. Disain meenutab hübriidi Sony Xperia ja iPhone’i uuemate mudelite parimatest omadustest. Esikülge katab servast-serva kriimustuskindel Corning Gorilla Glass 3 ja selle taga on 5-tolline puutetundlik IPS-ekraan, mille kohal asuvad kuular, valgussensor ja 8-megapiksline kaamera. Ülemises servas on ka standardne 3,5 mm audioühenduspesa ja märguande-LED. Alumises servas paikneb micro-USB ühendus ja mikrofon ning tagumisel küljel 13-megapiksline põhikaamera koos LED-välguga ja alumises servas on kõlar. Telefoni paremal küljel paiknevad micro-SD ja micro-SIM kaartide pesad. Nende kohale on paigutatud mugavalt pöidla alla jääv lülitusnupp ning helitugevuse regulaator.

Mida uut?
Ascend P7 on uuem, parem ja eelkäijast igas mõõtmes suurem. Ekraan on kasvanud 0,3 tolli, aga resolutsioon lausa kahekordistunud. Pildi kvaliteet on tänu uuele IPS-ekraanile samuti palju parem. Mõlemad kaamerad on uuendatud sensoriga ja teevad ka reaalselt paremat pilti. Protsessor on vahetatud kiirema vastu ja samuti on telefoni sisemälu kahekordistatud 16 GBni, millest 12 GB on kasutajale kättesaadav. Lisaks loomulikult 4G tugi ja minu silmis kõige olulisem uuendus: 20% suurem ehk 2500 mAh aku.
5tolline ekraan muudab seadme küllalt suureks, aga tänu oma õhukesele disainile on Ascend P7 käes mugav. Telefoni Full HD IPS-ekraan tagab terava, värviderohke pildi ning tänu OGS disainile, mis vähendab läikeid, ja tõstetud taustavalguse eredusele on mobiil hästi kasutatav ka eredas päikesevalguses. Mille üle võiks nuriseda, on automaatne ereduse reguleerimine. Kuigi selline funktsioon on olemas, ei reguleeri see ekraani piisaval määral – liikudes mobiiliga päikese käest pimedasse ruumi, särab ekraan edasi silmi häiriva eredusega. Automaatse regulatsiooni sisselülitamisel jätab telefon meelde käsitsi seadistatu.

Ülim „selfi”-telefon
Kuigi antud telefoni 13 Mpx Sony sensoriga põhikaamera pildi kvaliteet on küllalt hea, siiski mitte midagi ennenägematut, siis esikaamera on midagi tavatut. Üllatavalt suure kaamerasilma 5kihilise läätse taga peitub 8megapiksline sensor, mis on tarkvaraliselt veelgi enam kohandatud selgete piltide tegemiseks. Lisaks tavalisele selfile on võimalik teha ka grupiselfit, kaamera teeb järjest kolm pilti, mis „liimitakse” servasid pidi kokku üheks suureks fotoks. Mõlemad kaamerad on infrapunafiltrite abil kohandatud tegema paremaid pilte vähese valguse tingimustes. Samuti võimaldab telefon teha kaameraga Full HD vidoesalvestisi ja esikaameraga ka videokõnesid.
Tarkvaraks on kasutusel Android 4.4 KitKat ja kasutajaliides on Huawei enda Emotion UI 2.3. Esilehelt leiab nii mõnegi Huawei enda poolt disainitud rakenduse ja samuti on paljud logod ringi kujundatud. Eraldi rakenduste haldurit ei ole, kõik paigaldatud rakendused jaotuvad lehtedele, kuid rakendusi on võimalik tõsta ka kaustadesse. Kasutusmugavuse parandamiseks on lisatud ekraani paremasse serva nupuke, mida on võimalik ringi liigutada, see toob peale vajutades nähtavale ringikujulise läbipaistva menüü – pöidlale mugavalt kasutatavad Androidi nupud ja lisaks ka nupud erkaani lukustamiseks ning mälu puhastamiseks.
Neljatuumaline 1,8 GHz taktsagedusega protsessor, 2 GB operatiivmälu, 16 GB sisemälu, kuni 32 GB micro-SD lisamälu. Tegu on küllaltki võimsa telefoniga ja see väljendub ka rakenduste kiires avanemises. Siiski tasuks P7-t võrrelda pigem eelmise generatsiooni tippmudelitega nagu Samsung Galaxy S4 ja Sony Xperia Z1.

Üldiselt
Huawei Ascend P7 on müügil hinnaga alla 400 € ja see on väga hea hind. Suur 5tolline Full HD ekraan muudab telefoni tõeliselt funktsionaalseks nutiseadmeks, millega on mugav internetis surfata ning videoid vaadata. Kõrge eredus võimaldab seadet edukalt kasutada ka heledas päikesevalguses. Selle telefoni disain on ülimalt hästi läbi mõeldud. Õhukese kerega, metallist raamiga ja musta värvi mudeli seitsmekihilise tagapaneeli sinaka süvaläikega ning kahelt pool klaasiga kaetud telefon näeb välja ülimalt stiilne. Ainsaks probleemiks selle õhukese disaini juures on vähene ruum aku jaoks ja see on ka asi, milles Huawei lipulaev jääb alla konkureerivatele telefonidele. Kokkuvõtvalt on tegu väga hea telefoniga ja mida ootaks järgmiselt mudelilt, on veekindlus.

Sarnased artiklid