Hamilton vs Vettel – 4:4
Rein Luik
01.12.2017

Viimasest kümnest F1 MM-tiitlist on need kaks sõitjat võitnud kaheksa. Tänavu toimunud kompromissitus heitluses jäi peale Lewis Hamilton, kes viigistas nüüd tiitlite arvult seisu Sebastian Vetteliga.

Hooaja alguses säras päike Ferrari taevas ja tundus, et mitme Mercedese valitsuse all veedetud aasta järel on lõpuks võimalik „hõbenooltele“ vastu hakata ning tiitlivõidule heidelda. Lewis Hamilton ja Sebastian Vettel noppisid etapivõite vaheldumisi, aga MM-sarja liidrikoht püsis Vetteli käes, kelle edu Hamiltoni ees kord kasvas, kord kahanes. Ja kui käes oli 11. etapp ja saabumas F1-sarja ametlik suvepuhkus, saavutas Vettel järjekordse võidu, kasvatades edu 14 punktile.
Fännid ootasid kannatamatult neljanädalase puhkuse lõppemist. Eelnenud hooaja põhjal võis viimaste aastate kahe edukaima sõitja vahel korralikku tulevärki oodata. Aga siis juhtus midagi, mida keegi ennustada või vähemalt loota ei tihanud – järgmisest kuuest etapist võitis Hamilton viis ja oli korra teine, teenides nende sõitudega kokku 143 punkti. Vettel suutis sellele vastata vaid 63 punktiga. Asi oli praktiliselt tehtud ja järgmisel etapil Mehhikos piisas Hamiltonil ka üheksandast kohast, et neljas tiitel kindlustada.

Mis siis juhtus ja kuhu kadus Vetteli-Ferrari vorm? Loe detsembri Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid