Genfi autonäitus 2013
13.04.2013

Mida kujutab endast päev autonäitusel – kui näitus ise veel ametlikult avatud ei olegi, kuid ajakirjanikud ja autofirmade esindajad ning vipid juba väljapanekuga tutvuda saavad?

Autoajakirjanikud on privilegeeritud seltskond. Ehkki ametlikult avas Šveitsi Konföderatsiooni president (jah, on ka selline ametimees!) Genfi autonäituse neljapäeval, 7. märtsil, olid autoajakirjanikud selleks ajaks valdavalt Genfist juba ammu lahkunud ning kaks päeva näitusehallis olid nende jaoks juba ajalooks saanud. Palexpo uksed tehakse meediale lahti teisipäeva hommikul, kuid show algab juba esmaspäeval. Juba kell 15, mil enamik ajakirjanikke alles näituselinna poole teel on, kuulutatakse Palexpo näitusekompleksi konverentsisaalis välja Euroopa aasta auto ning samal ajal toimub üle linna erinevaid nn eelesitlusi. Neist suurim ja menukaim on hilisõhtune VW Grupi etendus, kus paari tunni vältel näeb kümmekonda automarki alates Škodast, lõpetades Lamborghini ja Bugattiga. Pikemaks pidutsemiseks pole siiski aega. Varahommikune kohv ja croissant (sealmail kipub hommikusöök reeglina just selline olema) ning juba kell 8 näitusele, kui on kindel tahtmine kõigist esmaesitlustest ise osa saada. Tõsi, suur osa ajakirjanikke kasutab pressikonverentside ajagraafikut n-ö äraspidiselt. Selleks et esitluse ajal konkreetsest stendist võimalikult kaugel olla. Autot ennast suures rahvamassis ju niikuinii ei näe, pildistamisest rääkimata. Nii on targem hiljem tagasi tulla, kui suurem melu vaibunud. Seda enam, et online-meedia töötab niikuinii kodustes toimetuses ekraani taga, jälgides kõrgresolutsioonilist telepilti ja kuulates kõike seda, mida firmajuhtidel kohapeal öelda on, hoopis paremini.

Mida siis seekord Palexpo näitusehallides näha oli? Algab ju uus autoaasta Eestist vaadates just nimelt märtsikuises Genfis, sest just seal esitletud uudismudeleid näeb lähikuudel ka meie autosalongides. Vaata lähemalt rikkalikku pildigaleriid TMi aprillinumbris! Vt nt fotogaleriid ja videot TMi Facebooki saidilt. Samuti saatelõiku 7. märtsi Reporteris ning 9. märtsi Rooli Võimus.

Sarnased artiklid