Fakto Auto ristas pakiautomaadi ja autoteeninduse
Tõnu Ojala
12.04.2018

Fakto Auto käivitas Tallinnas uudse Fakto 24h teenuse, mille abil saavad kliendid ligipääsu mitmetele ettevõtte teenustele ka väljaspool tööaega, ilma hooldenõuniku vahenduseta.

Fakto Auto kogemuse põhjal tuleb selliseid olukordi, kus klient sooviks oma auto teenindusse tuua või selle sealt kätte saada väljaspool tööaega, üsna sageli ning pole haruldane, kui tekivad järjekorrad kas keskuse avades hommikul või õhtul, vahetult enne selle sulgemist.

Fakto Auto kohandas autokeskuse spetsiifikale Eestis juba hästi tuntud-teatud pakiautomaatide tehnoloogia, misläbi saab klient nüüd ööpäevaringselt tuua oma auto teenindusse või selle sealt kätte saada, samuti on võimalik kasutada asendusauto teenust või saada kätte varuosi. Selleks paigaldati autokeskusesse koostöös Cleveroniga pakiautomaat, millele pääseb ligi SMSi vahendusel edastatud koodi abil – automaadist saab siis kätte autovõtmed, dokumendid jms.

Senise testiperioodi põhjal on automaadi populaarseimateks kasutuseaegadeks osutunud vahemikud 18-23 ja 7-8.30, ent teenus on kasutust leidnud ka pärast südaööd – nt tullakse sellisel ajal hoolduses olnud autole järgi nt lennujaama saabudes.