Esiplaanil heli
Harri Slip
01.09.2016

Tavaliselt võrreldakse ikka samalaadseid asju. Sedapuhku panime aga kõrvuti erinevat liiki kõrvaklapid – lahtised ja kinnised, juhtmega ja juhtmeta, suured ja väikesed. Mille ainus ühine kriteerium oli hind – alla 200 euro.

AKG Y50BT
Audio-Technica
Beyerdynamic Custom Street
Bose SoundTrue around-ear II
Creative Aurvana Gold
Denon AH-MM200
Focal Spirit One S
Grado SR 80e
JBL Everest V300
Klipsch Reference On Ear
Panasonic RP-HD10
Philips SHB8850NC
Sennheiser HD 25
SMS Audio On-Ear Wired Sport
Sony MDR-100AAP

Üks hindab eelkõige juhtmevabadust, teisele pole aga Bluetoothi helikvaliteet piisav. Üks soovib mugavaid sangaga kõrvaklappe, teine aga hädaldab, et need ei mahu ju taskusse või käekotti.
Küll aga on üks tingimus, mille osas kõik on ühel meelel – võimalikult hea helikvaliteet. Nii pöörasimegi sedapuhku vähem tähelepanu vormilisele küljele ja seadsime esiplaanile just kuulamistestide muljed.
Tulemusi vaadates igatahes tundub, et taoline lähenemine õigustas end – helikvaliteedilt neli paremat klapipaari osutusid muus osas vägagi erinevaks. Kitsamalt kategoriseerides poleks need tõenäoliselt ühte võrdlusesse jõudnudki.
Kas see aga tähendab, et parimate hulgast võib valida vaid sobiva vormi järgi ning kõhklematult selle võtta? Paraku mitte – hea helikvaliteet on samuti küllalt kõikuva iseloomuga mõiste ja lõpliku valiku peab ikka tegema oma kõrvade abil. Nüüd võiks muidugi küsida, et kas sellist võrreldamatute asjade võrdlust on siis üldse mõtet lugeda, kui selgeid hindeid ja tärnegi pole? Võib-olla tõesti pole, aga võib-olla siiski – see aga ei selgu enne, kui viimane lehekülg käsil.

Sarnased artiklid