Esimesed „Tunnustatud automüüjad“ on Tauf-Auto AS ja Info-Auto AS
11.02.2015

Läinud aasta lõpus teatas AMTEL „Tunnustatud automüüja“ kvaliteedisüsteemi käivitamisest. Nüüd on akrediteerimiskomisjon teinud otsused - esimesed "Tunnustatud automüüjad" Eestis on Tauf-Auto AS ja Info-Auto AS.

Kvaliteedimärgi eesmärgiks on abistada tarbijaid auto ostmisel turvaliste valikute tegemisel ja seda väljastatakse autode müügiga spetsialiseerunud ettevõtetele. Antud kvaliteedimärgi olemasolu peaks tulevikus andma klientidele märku, et tegemist on ausa ettevõttega, mis ei peta klienti auto andmeid esitades ega riiki maksude tasumisel ning aitab hiljem lahendada ka võimalikke esile kerkivaid probleeme.

AMTELi tegevjuht Arno Sillat: "Nõudlus "Tunnustatud automüüja" kvaliteedimärgi rakendamise järele on tulnud autoturult. Hoolimata riigi panusest kasutatud autode kauplemise korrastamisse ja klientide teadlikkuse olulisest tõusust, on ikka tegutsemas hulgaliselt ettevõtteid, kelle äriplaan on üles ehitatud pettusele klientide või riigi suunal. Klientide valikute lihtsustamisele lisaks süstib AMTEL korrektsete müüjate selge eristamisega klientidesse uuesti usku kasutatud autode kui ausa äri võimalikusse. Kuigi akrediteerimise protsess kestab esialgu planeeritust mõnevõrra kauem, on protsess on nüüd käima läinud."

Tauf-Auto AS on äriregistrisse kantud 1996.a märtsist ja põhineb 100% Eesti kapitalil. Ettevõtte põhitegevuseks on olnud kasutatud sõidukite müük. Tauf-Auto omab Eesti suurimat 1600 m² kasutatud autode sisemüügipinda, mis teeb sõiduki valimise kliendile mugavaks nii tuulisel sügisõhtul kui lumisel talvepäeval. Tauf-Auto on ka üks esimesi kasutatud autode müüjaid, kes hakkas pakkuma kasutatud autodele garantiid, mis teeb kliendile sõiduki soetamise turvalisemaks. Enamus kasutatud autosid toob ettevõte Euroopa liisingfirmadest, millel on tõendatud ajalugu, mõistagi on müügis ka Eestis sõitnud autosid. Kõikidele imporditud sõidukile teostatakse tehniline kontroll, kontrolli käigus leitud vead kõrvaldatakse.

Info-Auto AS on 1993. aastal asutatud Eesti autofirma, mis on Volvo Car Corporationi ja Ford Motor Company volitatud esindaja Eestis. Info-Auto peamised tegevusalad on sõiduautode ja tarbesõidukite ning nende varuosade ja tarvikute müük ning sõidukite hooldus ja remont. Tänasel päeval on ettevõttel filiaalid Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kus töötab kokku üle 150 inimese.