Elion tõi turule uue nutiTV
11.10.2013

Elion tõi turule uue nutiTV, mis pakub klientidele uutmoodi televisiooni vaatamis- ja kasutuskogemust ning mida iseloomustavad lihtne pult, mugavam menüü ja sisukas programmivalik.

Elioni sisuteenuste juhi Paul Kristjan Lilje sõnul on televisiooni tarbimise harjumused muutumises ja televaataja ootus teenusepakkujale ei piirdu ainult telekanalite edastamisega, vaid järjest olulisemaks muutub järelvaatamine ja nn on-demand teenuste nagu videolaenutus kasutamise võimaluse pakkumine. „Peamised märksõnad maailma televisiooniteenuste pakkumises ongi täna anytime, anywhere, any device ehk tarbija soovib valida aega, kohta ja seadet, millega ta televisiooniteenuseid kasutab. Need vajadused on ka Eesti tarbijatel ja see kujundab kindlasti Eesti teleteenuste lähiaja arenguid,” selgitas Lilje.

Uue nutiTV loomisel on tuginetud klientide aastate jooksul kogunenud tagasisidele ja maailma parimatele praktikatele. Arendustööd tehti Eestis. Uue nutiTV menüü on lihtsa ülesehitusega ning selles liikumine kiirem. Enimvaadatud kanalitele on lisatud on “pilt pildis” funktsioon, mis näitab telekanalit vahetamata, mis teisel kanalil parasjagu eetris on. Tänu HD-resolutsioonis menüüle mahub kogu oluline info korraga ekraanile ja menüütekstid on selgemini loetavad.

Uue puldi kasutamiseks pole vaja puldi nuppe jälgida, kuna klahvid asuvad mugavalt pöidla all ja navigeerimiseks on puldil vaid olulised nupud. Näiteks puuduvad uuel puldil numbriklahvid ning teleri juhtimine käib nooleklahvide ning OK- ja Tagasi-nupuga. Pulti on lihtne õpetada telerit sisse-välja lülitama ja nii saab teleri vaatamiseks kasutada ainult ühte pulti. Mugavust lisab seegi, et puldi patareide tühjenedes saab otse teleriekraanilt tellida uued, mis seejärel saadetakse postiga koju.

Uus põhipakett hõlmab lisaks populaarsematele telekanalitele kordusTV-d ja filmiriiulit 5eurose kuutasu eest. Kuna kliendid soovivad põhikanalite programmi vaadata tõlgituna emakeelde, on eraldi põhipaketid loodud eesti- ja venekeelsele televaatajale. NutiTV programmi hankejuhi Toomas Luhatsi sõnul on põhipakettides need kanalid, mida eesti- ja venekeelsed televaatajad kõige enam jälgivad. „Filmiriiulis aga on pidevalt uuenev valik linateoseid – alates Hollywoodi kassahittidest Euroopa kinoni, samuti vene kinoklassikat,” ütles Luhats.

Jätkuvalt saavad kliendid tellida meelepäraseid kanalite komplekte ja seda 14 erineval teemal. „Lisandunud on mitmeid uusi pakette. Näiteks Disney-kanalite pakett, mis pakub armastatud seriaale, multikad ja animatsioone igas vanuses lastele ja noortele. Discovery pakett koosneb populaarteaduslikest kogupere kanalitest, mis on peamiselt keskendunud tehnoloogiale, ajaloole ja muudele tõsielulistele teemadele,“ rääkis Luhats. Spordikanalite pakett on täienenud eksklusiivse NBA kanaliga, mis näitab ööpäevaringselt legendaarsesse korvpalliliigasse kuuluvate klubide mänge. Kes lisakanaleid pakettidena tellida ei soovi, saab ükshaaval teleprogramme valida rohkem kui 70 noppekanali hulgast.

Uudse funktsionaalsusena on salvestusteenusesse lisandunud võimalus telekavas ajas tagasi minna. Põhikanalite kahe nädala saateid, filme ja sarju saab endale sobival ajal järgi või uuesti vaadata. Endiselt on säilinud oma telekava loomise funktsionaalsus - lemmikseriaalid ja -filmid saab kasutaja lisada personaalsesse salvestuste nimekirja.

Lastenurk koosneb väikestele televaatajatele mõeldud kanalitest ning populaarsetest lastefilmidest ja –saadetest. „Lastepaketi koostamisel on võetud eesmärgiks pakkuda noorimatele vaatajatele emakeelset ning vägivallavaba sisu. Menüü on disainitud lastepäraseks ning selle loomisel pidasime silmas, et ka pere pisimad saaksid lastenurgas omal käel hakkama,” sõnas Luhats.

Kõik Elioni senised kliendid saavad ise valida, kas hakkavad kasutama uut või jätkavad vana teenuse kasutamist. Uue nutiTV menüü tarbimiseks on vajalik uus pult ning Samsung SmartTV teler või Motorola digiboks. Viimast kasutatakse juba praegu rohkem kui pooltes Elioni nutiTV-kodudes.