ELEKTROONIKA: Sony tahvelarvuti ka Eestis
11.11.2011

Sony Centre kuulutas välja Sony esimese tahvelarvuti Sony Tablet S-mudeli müügile tuleku Lätis ja Eestis. See seade ühendab endas unikaalset riistvara ja sisu.

Vt samal teemal ka Tehnika TV-st.

Tahvelarvuti Sony Tablet S 23,8 cm (9,4”) puuteekraan on optimeeritud rohkeks meediameelelahutuseks. Tänu võimsale NVIDIA® Tegra™ 2 mobiilsele protsessorile võimaldab Sony Tablet S nautida suurel kõrgresolutsiooniga ekraanil nii veebi lehitsemist kui teie lemmiksisu ja -rakendusi. Seade kaalub kõigest (ligikaudu) 598 g (WiFi versioon) ning selle asümmeetriline disain kannab endas kergust, mis lisab mugavust pikkadeks kasutustundideks. Tablet S-i WiFi/3G-versioon saabub müügile novembris 2011.

Ainult WiFi-mudelid on varustatud operatsioonisüsteemiga Android™ 3.1 (mida saab uuendada versiooniks Android 3.2) ning WiFi/3G-mudelid operatsioonisüsteemiga Android 3.2.

Tahvelarvutil Sony Tablet S on fotode tegemiseks ja video filmimiseks üks kaamera esipaneelil ja teine tagapaneelil. Failide otsekopeerimist teistest seadmetest, nagu lauaarvuti, digikaamera või videokaamera, lihtsustab USB 2.0 port ja SD-kaardi pesa.

Optimaalselt välja töötatud riistvara ja tarkvara
Mudelil Sony Tablet S on uudne asümmeetriline disain, mis võimaldab seda mugavalt kaua aega järjest käes hoida. Tänu seadme unikaalsele kujule on selle kaal lähedasem pigem pihuarvutile, see tundub kergem ning seda on raamatut või ajakirja lugedes mugavam käes hoida. Kui asetada seade horisontaalsele pinnale, kaldub ekraan veidi lugeja suunas, see parandab nähtavust ja muudab trükkimise mugavamaks. Lisaseadmena on saadaval ka spetsiaalne alus, mille abil saab muuta Sony Tablet S-i digitaalseks pildiraamiks või digitaalseks kellaks.

Sony Tablet S mudel tugineb Sony TruBlack™ tehnoloogiale. TruBlack™ ekraan vähendab peegeldust ning päikesepaiste või päevavalguslampide helki, tagades kontrastse nähtavus nii sise- kui välistingimustes.

Kiirelt ja sujuvalt käsitsetav
Kiirvaade: tänu Sony kiire reaktsiooni tehnoloogiale laaditakse veebilehed efektiivselt, võimaldades kiiret veebilehitsemist.
Kiirpuude: väga tundlik ja sile puuteekraan on saavutatud erinevaid Sony tehnoloogiaid kombineerides.
Virtuaalse klahvistiku suured klahvid kasutavad optimaalselt ära olemasolevat ekraanipinda, kohandudes samal ajal vastavalt käsilolevale ülesandele. Näiteks ilmub salasõna sisestamise ajal ekraanile numbriklahvistik ning e-kirja kirjutamise või teksti sisestamise muudab imelihtsaks automaatne sõnade väljapakkumine.

Sony Tablet S on esimene tahvelarvuti, mis võimaldab nautida sertifitseeritud PlayStation® seadmete mänge, sh algupäraseid PlayStationi mänge.

Ühilduvus teiste koduseadmetega
Sony Tablet võimaldab juhtida koduseid meelelahutusseadmeid ning jagada sisu juhtmevabalt sõprade ja pereliikmetega. Vaid nupuvajutusega saab „heita“ (voogedastada) fotosid või videoid oma isiklikust Sony Tablet seadmest DLNA-ühilduvasse telerisse või muudesse seadmetesse. Samuti on Sony Tabletist võimalik voogedastada muusikat traadita kõlaritesse.

Sony Tablet S kätkeb endas infrapunakiirt, mistõttu saab seda kasutada täielikult kohandatava kaugjuhtimispuldina, millega juhtida mitmeid koduseadmeid, nagu televiisor, Blu-ray Disc™ mängija või kodukinosüsteem.

Väga mitmesugused rakendused
Sony Tablet S tahvelarvutisse on eelinstallitud väga mitmesuguseid rakendusi, mis võimaldavad tunda rõõmu videote vaatamisest, muusika kuulamisest, mängude mängimisest, e-raamatute lugemisest ja paljust muust. See võimaldab hetkega juurdepääsu Google™ mobiilsetele teenustele ja rakendustele, sealhulgas 3D-kaartidele ning lihtsale veebiotsingule Google Voice Searchi (häälotsingu) abil.

Samuti on käsutuses laialdane valik muid rakendusi, mida saab alla laadida veebipoe Android Market™ kaudu, sh järjest kasvav hulk rakendusi, mis optimeeritud mõlema seadme jaoks.

Sony poolt eelpaigaldatud unikaalsete rakenduste hulgast leiab järgmised:

- Social Feed Reader (suhtlussõnumite lugeja) ühendab endas Facebooki ja Twitterit, luues teile ühtse platvormi, mille kaudu lihtne ja mugav sõpradega suhelda.

- Music Player (muusikamängija) võimaldab sirvida oma helisalvestiste kogu, luua SensMe™ kanalite abil dünaamiliselt teemadesse jaotatud ettemängimisloendeid, vaadata kaanekujundusi ja kujutisi ning hankida seonduvat sisu internetist. Puudutades ekraanil vastavat ikooni, saab saata muusika juhtmevabalt oma Sony Tabletist mõnda muusse DLNA-võrgu seadmesse, nagu näiteks HiFi-süsteemi.

- Video Player (videomängija) võimaldab sirvida ja otsida videosisu erinevatel otsingukuvadel ja videosisu väga mitmesugustes vaatamisrežiimides taasesitada ning saata videopilt mõnda muusse DLNA-võrguga ühilduvasse seadmesse, näiteks BRAVIA telerisse.
Lisaseadmed ja saadavus
Lisaseadmete ja -vahendite valikus on saadaval vahelduvvoolu adapter, LCD-ekraani kaitse, mitmesuguseid vutlareid, USB-adapteri kaabel ning Bluetooth-klahvistik.

Sony Tablet S on müügil alates novembrist ainult Sony Centre kauplustes.