ELEKTROONIKA: Panasonic esitles uut kaksikobjektiiviga 3D-kaamerat
30.12.2011

Panasonic tõi turule uue digitaalse kompaktkaamera LUMIX DMC-3D1, mille 25mm 4x optilise suumiga ülilainurkobjektiivide kaksiksüsteem võimaldab pildistada kõrgekvaliteedilisi 3D HD fotosid ning salvestada kõrglahutusega 3D videot.

DMC-3D1 kasutab innovatiivset kaksikobjektiividega lahendust, mis tehnoloogilisest keerukusest hoolimata mahub suurepäraselt kompaktse disainiga korpusesse. „Volditud“ optiline süsteem kasutab kahte spetsiaalselt väljaarendatud 25mm neljakordse optilise suumiga ülilainurkobjektiivi. „25mm ülilainurkobjektiiv pakub fotograafile tervelt 169% võrra suuremat vaatevälja ning seega ka palju rohkem kompositsioonivõimalusi, kui tavaline 35mm objektiiviga kaamera,“ selgitas Ermo Rae, Panasonicu esindaja Eestis.
Kõrglahutusega saab salvestada nii pilte kui videot ning kaamera tagaküljel asuv käepärane lüliti muudab 2D ja 3D vahel navigeerimise väga lihtsaks. Panasonicu MEGA optiline pildistabilisaator tagab terava ja stabiilse kvaliteedi, ühtlasi on võimalik pildistada ka makrofoto režiimis.
Kaksikobjektiividega optiline süsteem võimaldab omapärast salvestamislahendust. „Kui tavaliselt tuleb teha valik pildistamise ja filmimise vahel, siis kaksikobjektiiv kasutab pildi salvestamiseks kahte eraldi mehhanismi. Seega on võimalik korraga salvestada kaht täiesti erinevat vaatenurka ning mõlemat objektiivi saab puutetundliku ekraani abil mugavalt kontrollida,“ rääkis Rae.
12-megapiksline kõrge tundlikkusega MOS sensor ja Venus Engine pilditöötlustarkvara tagavad kõrgekvaliteedilise pilditöötluse äärmise tundlikkuse ja kiiruse juures. Müravähendus lisab pildile optimaalse müravähenduse vastavalt pildi osade heledusele – seega väheneb nii kõrge sagedusega müra pildi tumedamates osades ning madala sagedusega müra heledamates osades. Sellest tulenevalt on selged ja kirkad nii hämaras üles võetud kui ka kõrge ISO tundlikkuse juures salvestatud pildid. Intelligent Handheld öörežiim võimaldab kauneid öiseid fotosid pildistada ka ilma statiivita.
Venuse pilditöötlustarkvara lubab töödelda suures mahus 1920x1080 resolutsioonis kõrglahutusega infot ning salvestada seda AVCHD või MP4 formaadis. Ühtlasi on võimalik ülikiire järjestikvõte kiirusel 8fps autofookuseta ja 4fps autofookusega täisresolutsioonil. Rae sõnul on hoolimata kahe objektiivi ja sensori kasutamisest on DMC-3D1-l madal energiakulu. „Energiatarbimine on viidud miinimumini, et säilitada sisuliselt sama energiakulu, mis ühe objektiiviga kompaktkaameratel,“ sõnas Rae.
Piltide ja video vaatamiseks pakub DMC-3D1 äärmiselt kasutajasõbralikku lahendust – fotode ja filmilõikude kuvamiseks tuleb vaid panna kaamera SD-kaart sobiva teleri mälukaardipessa või ühendada kaamera HDMI kaabli abil teleriga. „Mugavat keskkonda piltide ja videote kuvamiseks pakub Panasonicu VIERA TV. Oleme püüdnud luua kasutaja jaoks parima lahenduse, et erinevaid Panasonicu tooteid mugavalt integreerida,“ rääkis Rae. Kaameraga on kaasas ka LUMIX Image Uploader tarkvara, mis lubab pilte mugavalt arvutisse ning sealt Facebooki ja YouTube’i üles laadida, sõpru uutest piltidest teavitada ning neid üksteisega jagada.