Elektritakso kolib üle uutele Nissan Leafidele
TM
20.04.2018

Elektritakso vahetab kõik oma taksopargi autod 2018. aasta maailma ökoautoks nimetatud uue põlvkonna Nissan LEAFide vastu, olles sellega ka teinud juba algust – viimase kahe nädalaga on taksoparki jõudnud 11 uut Nissan LEAFi.

Elektritakso juhatuse esimees Ermo Kontson lausus, et uued autod on vanadega võrreldes palju vaiksemad ja sujuvamad ning pakuvad juhile palju sõitu lihtsustavaid ja turvalisust tõstvaid lisaseadmeid. "Vahetame oma autod välja, sest soovime, et nii meie kliendid kui taksojuhid saaksid sõita alati parima võimaliku autoga," märkis Kontson. "Kindlasti on meile ka tähtis uue auto omadus sõita ühe laadimisega peaaegu kaks korda kaugemale kui eelmiste põlvkondade autodega," lisas ta.

Kontsoni sõnul alustavad uued elektritaksod esialgu sõitu Tallinnas ja Pärnus, kuid lähima pooleteise aasta jooksul on plaanis välja vahetada kõik taksopargi sõidukid uue põlvkonna Nissan LEAFide vastu. Samuti plaanib ettevõte märkimisväärset kasvu – kui hetkel on Elektritakso taksopargis 55 sõidukit, siis viie aasta plaanis on eesmärgiks koguni kümnekordistada praeguse taksopargi suurust Eestis.

Nissan Nordic Europe Baltikumi regioonijuht Margus Mikk lausus, et uus Nissan LEAF teeb taksojuhtide elu senisest kergemaks – sõiduk hoiab rida ja kiirust vastavalt eesoleva auto kiirusele, on võimeline ise parkima, hoiatab "pimedas nurgas" liikuva sõiduki eest, peatub ohu korral jpm. Taksojuhi amet pole enam sama, mis varem," märkis ta.

Mikk väljendas suurt rõõmu, et Elektritakso valikuks on juba oma algusaastatest saadik olnud järjekindlalt Nissan LEAFid. "Me oleme väga tänulikud Elektritaksole selle usalduse eest. 2012. aastal alustades olid nad esimene elektritakso ettevõte ja Nissan LEAFi valikul tuginesid nad peamiselt usaldusele Nissani vastu. Meil on väga hea meel tõdeda, et Nissan õigustas nende ootusi ja aasta aastalt Nissan LEAFidega kasvanud taksoparki on tänaseks lisandunud esimesed 11 uue põlvkonna Nissan LEAF’i,” lausus ta.

Mikk tõi välja, et ajal, mil kogu maailma linnadel seisavad ees rasked ülesanded seoses halva õhukvaliteedi ja kasvuhoonegaaside heitekoguste suurenemisega, aitavad heitevabad sõidukid nagu Nissan LEAF seda probleemi lahendada. "Samuti on selle probleemi lahendamisel suureks abiks taksoettevõtted, mille sõidukite park koosnebki vaid elektriautodest," sõnas ta.

Eesti taksoettevõte Elektritakso alustas oma tegevust 2012. aastal ning tegutseb tänaseks Tallinnas, Pärnus ja Tartus, olles seega suurim elektritakso ettevõte Eestis. Elektritakso taksoparki kuulub hetkel 55 sõidukit.