Elektrisõiduki Stigo edu rahvusvahelisel disainikonkursil
TM
29.11.2017

Eestis loodud Stigo elektrisõiduk, mis lahendab inimeste „viimase miili“ läbimise probleemi linnaruumis, võitis rahvusvahelisel disainikonkursil Spark Awards 2017 transpordidisaini kategoorias pronksi. See on ainus rahvusvaheline ning sõltumatu disainiauhind, mida annab välja oma valdkonna ekspertidest koosnev žürii, mille koosseis vahetub igal aastal.

Linnad muutuvad aina rahvarohkemaks ja inimeste elukorraldus üha mobiilsemaks, mistõttu on „viimase miili“ läbimine linnaliikluses ajakulukam ja närvesöövam kui kunagi varem. Ühissõidukitega ei pääse päris sinna, kuhu on vaja minna, parkimiskohti ei leidu, autot ei ole mõistlik omada ja kõndimine võtab liiga palju aega. Stigo on loodud just igapäevaselt linnas liikuvatele ning tavaliselt kõrghoonetes elavatele või töötavatele inimestele, kellel on keeruline oma autosid ning kaherattalisi linnaruumis parkida ja laadida. Stigo on kõige kiiremini kokkuvolditav elektrisõiduk maailmas, mille saab vaid kahe sekundiga kokku-lahti voltida, teda võib võtta siseruumidesse, ühistransporti ning laadida igal pool tavalisest seinapistikust.

Stigo tegevjuhi Ardo Reinsalu sõnul veedab keskmine suurlinna elanik aastas peaaegu 50 tundi liikluses, tal kulub tuhandeid eurosid bensiini ostmiseks ja palju väärtuslikku aega, mida tahaks meelsamini sõprade ja pere seltsis veeta. „Kahetonnise neljarattalise sõiduki kasutamine 90 kg kaaluva inimese vedamiseks on küsimus, millele tavaliselt väga ei mõelda.  Meie Stigos aga kahtlesime selle mõistlikkuses ning seetõttu disainisime kerge ja väga praktilise elektrisõiduki, mida saab kiiresti kokku voltida ning kaasa võtta tegemata järeleandmisi sõiduki ergonoomikas, välimuses, kasutusmugavuses ja ohutuses. Meile öeldi, et sellist sõidukit on võimatu luua, aga meie meeskond Stigos tõestas vastupidist.  Meil on väga hea meel, et Spark Awards konkursi žürii tunnustas mitte ainult meie toote innovaatilisust ja kasutajasõbralikku disaini, vaid tõi esile ka Stigo unikaalsuse linnaliikluse transpordimurede lahendajana“, ütles Ardo Reinsalu.

Rahvusvaheline konkurss Spark Awards 2017 toimus üheteistkümnendat aastat järjest ning tegemist oli oma ajaloo kõige tihedama konkurentsiga võistlusega, kus erinevate kategooriate auhindadele esitati rohkem kui 500 toodet ning neid hindas enam kui 30st eksperdist koosnev žürii. Spark Awards 2017. aasta võitjatega saab tutvuda siin.