Elegantne taskurakett
Mihkel Külaots
01.06.2018

Pea neli aastat tagasi esitles Husqvarna oma ideeratast Vitpilen 401, mis rabas oma värske ja väljapaistva disainiga. See oli täiesti uutmoodi nägemus sellest, milline üks mootorratas välja peaks nägema. Positiivse üllatusena on müügile jõudnud versioon väga sarnane esialgsetele visanditele – tavaliselt nuditakse erilisemad elemendid tootmisküpsel mudelil ikka tagasihoidlikumaks.

Husqvarna, mis paljudele tuntud kui krossimootorrataste tootja või hoopis mootorsaefirma, tuli tegelikult välja terve uue mudeliperekonnaga. Keskseks motiiviks on linnakeskkond ja sihiks luua midagi täiesti uut, teistsugust. Uued mudelid peaks tõmbama motomaailma ka neid, keda ei huvita nii väga tehniline pool, vaid keskenduvad pigem sõidunaudingule.

Kui Vitpilen 401 on moodsate joontega tänavaratas, siis Svartpilen 401 on püstisema sõiduasendiga ja välimuselt rohkem maastikusõbralik. Tehniliselt on erinevusi minimaalselt, põhilised muudatused on kosmeetilised – jämedama mustriga rehvid, lenkstang, iste, paagile kinnituv raam. Vitpilen on saadaval vaid valgena, Svartpilen mustana. Sellest ka nimed – esimene tähendab tõlkes “valge nool”, teine “must nool”.

Mõlemad rattad baseeruvad KTM 390 Duke’il. Südameks on 373 cm3 ühesilindriline mootor, mis end juba varem heast küljest näidanud. Kolmas uus mudel samas perekonnas on Vitpilen 701, mis kannab Vitpilen 401-ga sarnaseid jooni, baseerub aga suuremal ühesilindrilisel KTM 690 Duke’il. Juba on välja reklaamitud ka Svartpilen 701 ja tulevikus võib ‘pilenite perekonda uusi liikmeid veelgi lisanduda.

Loe pikemalt juuni Tehnikamaailmast!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid