Eesti parim auto on Ford Mondeo!
Vello Kala
01.12.2007

Vähemalt arvasid nii kakskümmend tippajakirjanikku, kes kuulusid EESTI AASTA AUTO 2008 žüriisse. Sügisel alanud konkurss tipnes sõidupäevaga Sauga ringrajal, kus kõik kuus lõppvooru jõudnud autot olid võtta ja võrrelda.

Juba kaheksandat korda aset leidnud Eesti aasta auto konkurss on meie konkurentsitihedal ajakirjandusmaastikul õige erandlik nähtus – konkureerivate väljaannete ajakirjanikud on võimelised KOOS midagi tegema, et olla abiks neile, kes autoostu plaanivad. Sest valitakse just nimelt EESTI aasta autot, autot, mis vastaks meie teedeoludele, meie kliimale, meie rahakottidele – ning millele pakutakse kliendisõbralikku teenindust.
Kui varasematel aastatel on konkurents AASTA AUTO tiitlile olnud tihti pingeline ja võitja selgunud alles viimaseid hääli kokku lugedes, siis seekord käis mäng ühte väravasse – Ford Mondeo kogus esikohapunktid enamikult žüriiliikmetelt.
Miks? Seda tuleks igalt hinde andnud ajakirjanikult küsida, meie TMis loeme korraldajatena vaid hääled kokku. Ent üht-teist võib tulemuse põhjendamiseks siiski öelda. Ford Mondeo pole mõistagi mingi superauto – ent ega Eesti kodanikkond ka superinimestest või siis superrikastest koosne. Fordi edu taga oli oskus pakkida väga palju autot (seda nii kvaliteedi kui ka otseses, mõõtmete mõttes) suhteliselt vastuvõetava hinna sisse. Lisaks, Mondeo polnud küll parim kaugeltki kõigi arvesse tulnud kriteeriumide järgi, ent kehvemate seas mitte kunagi.
Kui esikoha suhtes oli kõik selge, siis teise koha pärast heitlesid kolm autot kuni viimaste hinneteni. Ega ajakirjanikel kerge olnud – katsuge hinnata nii erinevaid sõidukeid nagu Kia cee’d ja Mercedese C-klass! Teisele kohale tõstis Kia lõpuks fakt, et harva on mõni tootja suutnud uue mudeliga oma varasemaid nii suurelt ületada. Linnamaasturifännide lemmik Honda CR-V jäi napilt neljandaks.
Tasavägine oli rebimine ka viienda-kuuenda koha pärast. Lõpuks jäi Toyota Auris/Corolla ja Fiat Bravo duellis napilt peale itaallane. Meenutame, et kaotajaid AASTA AUTO konkursi lõppvoorus pole – tegu on kuue Eesti parima autoga, kõik ülejäänud jäävad tahapoole.

Aasta tagasi pälvis analoogilisel üritusel esikoha Škoda Roomster. Varasematel aastatel on Eesti parimaks autoks valitud Peugeot 206 (2001), Renault Laguna (2002), Mazda6 (2003), Honda Jazz (2004), VW Golf (2005) ja BMW 3.seeria (2006).

 

Eesti Aasta Auto 2008
1. Ford Mondeo 117
2. Kia cee´d 78
3. MB C-klass 74
4. Honda CR-V 72
5. Toyota Auris/Corolla 53
6. Fiat Bravo 46

                     

EESTI RAHVAAUTO 2008: Honda CR-V

Eesti aasta auto valib autoajakirjanikest žürii, ent nagu varemgi sai konkursil kaasa lüüa iga autohuviline rahvaautot valides. Hindajaid oli tänavu rohkesti, seda ka tänu Äripäeva abile, kes rahvaauto valimisi vahendas. Tänud ärilehe meestele! Kui kõik hääled kokku loetud, selgus, et EESTI RAHVAAUTO 2008 on Honda CR-V.

Kõigi nende vahel, kes võtsid osa rahvaauto valimisest ja võtsid meiega ühendust, loositi ka Tehnikamaailma auhinnad. Navigeerimisvõimelise nutitelefoni NOKIA 6110 NAVIGATOR võitis Tom Suiste Tallinnast – palume toimetusega ühendust võtta!

Tehnikamaailma saavad aastaks tasuta Aare Moisto Järvamaalt Peetrist, Mai Palm Lääne-Virumaalt Pajustist, Rudolf Fishman Tallinnast, Meelis Vaher Ida-Virumaalt Adraku külast ning Ingmar Parbus Kuressaarest.

Sarnased artiklid