Eesti kaitseväe teenistusse asuvad Volvo veokid
09.12.2015

Eesti kaitseväe veokipargi teenistusse asuvad 12 uut Volvo FMX veokit. Kaitseväe veokiparki jõuavad 6x6 rattavalemiga Volvo FMX veokid aasta lõpus. Veokite tarnijaks on Volvo Gruppi kuuluv Volvo Defense AB.

Volvo FMXi tugev raam, robustne ja vastupidav esiosa, kõrge kliirens ning suurepärane sõidumugavus on vaid mõned omadustest, mis aitavad veokil rasketes tingimustes ökonoomselt liikuda. Volvo Gruppi kuuluv Volvo Defense AB kasutab oma toodetes Volvo kaubamärgiga tooteid ja täiendab neid vastavalt kliendi soovidele. Järelturu teenuseid pakub veokitele kompetentne ja globaalne järelturuvõrgustik.

Henrik Avasalu, Volvo Defense AB müügi- ja turundusdirektor: „Tegemist on meie esimese sellelaadse tehinguga Eestis. Meil on hea meel aidata kaitsetehnika tarnimisega kaasa Eesti ja kogu piirkonna kaitsevõime suurenemisele."

Tarnitud Volvo veokid võetakse kasutusele 1. jalaväebrigaadi tagalapataljonis. Pataljoni ülema kolonelleitnant Kalmer Kruusi sõnul võimaldavad uued veokid muuta tõhusamaks brigaadi üksuste varustamise tagalapataljoni poolt. „Uued sõidukid annavad tagalapataljonile juurde paindlikkust erinevate logistiliste ülesannete täitmisel, kombineerides selleks sõidukite erinevaid pealisehitisi," ütles Kruus. „Eelkõige on veokid koos hangitud pealisehitistega nähtud ette brigaadi üksuste varustamiseks kütusega, kuid nad on võimelised täitma ka teisi ülesandeid."

Kaitseväe sõnul annavad 12 uut Volvo FMX 6x6 rattavalemiga veokit ja haagist lisaks hanke raames hangitud merekonteineritele, kütuse tankurkonteineritele, kütusemahutite teisaldamistehnoloogiale ja transportimisele ka lisaväärtust, kuna ühilduvad juba olemasoleva kaitseväe varustusega.