Eesti aasta auto 2009
10.10.2008

Juba üheksandat korda toimuva Eesti aasta auto valimise finaalis nullis Euroopa autotootjate täieliku triumfi Honda Accord, kes ainsa mitte-eurooplasena kuue parema sekka murda suutis.

Aasta autot valitakse Tehnikamaailma eestvedamisel Eestis juba üheksandat korda – oma olemuselt on tegu suure autotestiga, mille läbiviimisel osaleb sisuliselt kogu Eesti automeedia. Konkurents jääb selleks ajaks tagaplaanile ning selle tulemuseks on nii ajalehti-ajakirju kui elektroonilist meediat ühendav üritus Eesti aasta auto 2009.
Milleks Eestil oma aasta auto, kui valitakse Euroopa aasta auto ja maailmaauto ning lisaks on omad „iludusvõistlused” paljudel autoväljaannetelgi? Eesti aasta auto väärtus seisneb selles, et erinevalt kõigist teistest vaadatakse siin autosid Eesti autoostja pilguga – lähtudes siinsetest oludest, ostjate harjumustest ja vajadustest, tehtavatest kulutustest jne. Ja nagu eespool mainitud, on Eesti aasta auto vaba ka ühe või teise väljaande või ajakirjaniku isiklikest eelistustest – 20 žüriiliikme 20 seisukohta annavad kokku juba üsna objektiivse pildi!
Nagu igal aastal, selgitab ka tänavu võitja just autoajakirjanikest koosnev žürii, sest autoajakirjanikud puutuvad oma töö tõttu kokku kõigi uute sõidukitega ning neil on kõige enam kogemusi ja oskusi, et erinevate sõidukite plusse-miinuseid kõrvutada ning neid hinnata.
Esimeses voorus tuli igal žüriiliikmel esitada vabas järjestuses kümme kandidaati ihaldatud tiitlile – seda viimasel aastal Eestisse jõudnud uudismudelite seast. Esitatud nimekirjade analüüsi tulemusena selgusid kuus enim nimetatud autot, mis nüüd konkureerivad juba Eesti aasta auto 2009 tiitlile lõppvoorus.
Ennetamaks küsimust, kuidas on võimalik ühes mõõtkavas hinnata väga erinevaid autosid, võib öelda, et ega otseselt saagi! Iga konkreetset autot vaadeldakse siiski tema oma segmendi „mõõtkavas” ja alles pärast saab öelda, kas näiteks Fiat 500 tulek väikeautode sekka on Eesti oludes samaväärne Citroėn C5 omaga paar „numbrit” suuremate autode hulgas või mitte.
Eesti aasta auto konkursi lõpptulemused avaldatakse detsembrikuises Tehnikamaailmas ning erisaates Kanal 2 ekraanil laupäeval, 29. novembril kell 16.00.

Eesti aasta auto 2009 finaali jõudsid
Audi A4
Citroėn C5
Fiat 500
Honda Accord
Seat Ibiza
Škoda Superb

Eesti aasta autod läbi aegade
2001 Peugeot 206
2002 Renault Laguna
2003 Mazda 6
2004 Honda Jazz
2005 VW Golf
2006 BMW 3. seeria
2007 Škoda Roomster
2008 Ford Mondeo

Aita valida Eesti rahvaauto 2009 ja võida auhindu!
Aasta auto valib ajakirjanikest koosnev žürii, kuid kaheksandat korda toimuval Eesti rahvaauto valimisel saab kuni 16. novembrini kaasa lüüa igaüks? Eeltöö on automeedia juba teinud, teil jääb üle leitud kuuiku seast oma lemmik valida.
Lihtsaim võimalus oma eelistus meieni tuua on hääletada TMi koduleheküljel või saata oma valik SMSiga numbril 1311 kujul: TM (tühik) teie valitud auto „perekonnanimi” (tühik) ja teie nimi – näiteks: TM Mazda Tarmo Taguratas. NB! Ühe SMS hind on 5 krooni.
Ka võite oma valiku saata lihtkirjaga aadressil: TM Rahvaauto, Ühinenud Ajakirjad, Rävala 6, Tallinn 10143. Ärge unustage lisada oma kontaktandmeid, sest mitmeid teie seast ootavad auhinnad: kaks alkomeetrit Alcoscan 2500 ja viis Tehnikamaailma aastatellimust. Miks mitte just Teid?

Sarnased artiklid