Eesti aasta auto 2007
Vello Kala
06.11.2006

Maailma parimad suusatajad on Andrus Veerpalu ja Kristiina Šmigun, parim odaviskaja Andrus Värnik. Aga parim auto?

Autoga on raskem kui sportlastega, sest auto väärtus ei avane ainult tippkiiruses. Parim auto on pigem selline, mis on mõnus sõita, ei lagune ega joo meid bensiinijaamas vaeseks.
Kuidas selline aga leida? Asjatundjad tulevad abiks. Eesti aasta auto konkursi žüriis on kõik meie tuntumad autoajakirjanikud. Need on mehed, kes proovinud kõiki uudismudeleid ja oskavad öelda, milline neljarattaline just meie tee- ja ilmaoludega kokku passib.

Kes siis Eesti aasta auto 2007 selgitavad? Kirjutiste, teleri või raadio kaudu tunnete neid kõiki: Aleksandr Butorin (Vesti Nedeli Den za Dnem), Viktor Filonenko (Delovõje Vedomosti), Vello Kala (TM), Margus Kiiver (Uuno raadio), Tõnu Korrol (Autoleht), Ardo Kalda (Äripäev), Margus Mihkels (Postimees), Raivo Murde (Eesti Päevaleht), Allan Muuk (TV 3), Tõnu Ojala (TM), Elmar Ots (SL Õhtuleht), Kristjan Otsmann (Eesti Ekspress), Margus Pipar (Autoleht), Tarmo Riisenberg (Auto Bild Eesti), Raivo Rimm (Kanal 2), Martin Ruud (vabakutseline), Kristjan Sooper (Autoleht), Kaido Soorsk (TM), Olev Toom (Auto Bild Eesti), Tõnu Tramm (Auto Bild Eesti) ja Toomas Vabamäe (vabakutseline).

Konkursi esimeses voorus tuli igaühel neist esitada vabas järjestuses kümme parimaks peetavat autot. Nimekirjade kokkuliitmisel selgusid kuus enim hääli saanud neljarattalist – Eesti aasta auto 2007 finalisti. Need kuus viiakse novembri lõpus Sauga ringrajale ning pärast sõidukatseid selgub võitja.
Siin nad on, kuus parimat autot, mida Eestis osta:

Ford S-Max/Galaxy
Honda Civic
Opel Corsa
Peugeot 207
Seat Leon
Škoda Roomster

Eesti Aasta Autot valitakse tänavu juba seitsmendat korda, varasematel aastatel on Eesti parimaks autoks valitud Peugeot 206 (2001), Renault Laguna (2002), Mazda6 (2003), Honda Jazz (2004), VW Golf (2005) ja BMW 3.seeria (2006).

Kui Aasta Auto valivad autoajakirjanikud, siis sinul on võimalus kaasa lüüa Eesti Rahvaauto valimises. Hääletajate vahel loositakse välja mitmeid auhindu!

NB! Hääletuses arvesse minevate vastuste edastamise tähtaeg oli 16.novembril.

Sarnased artiklid