Ebaaus võrdlus
Harri Slip
01.12.2018

Fotograafiast rääkivate vlogide (videoblogi) üheks lemmikteemaks on kaamerasüsteemi vahetamine. Kõigepealt seda kaalutakse, siis võetaksegi ette ja lõpuks võib juhtuda, et minnakse ikkagi tagasi eelmise süsteemi juurde. Sama küsimust lahkame nüüdki, mis siis, et võrreldavad kaamerad on päris erinevad. Nii et vastamisi lähevad täiskaaderkaamerad ja Micro Four Thirds kaamerad: vastavalt Panasonic DC-G9 ja Sony α7 Mark III.

Panasonic ja Sony esitlesid oma esimest digitaalset süsteemkaamerat aastal 2006. Digipeeglid olid siis kuum ja tõusev trend ning elektroonikatootjad tahtsid Canoni ja Nikoni „tordist” ka tükki ampsata. Olgugi et Panasonic Lumix L1 ja Sony α100 polnud üldse kehvad kaamerad, digipeeglite turul need siiski väga suuri tegusid ei teinud.

Aasta-paar hiljem saabusid aga peeglivabad Micro Four Thirds süsteemkaamerad, tootjateks Panasonic ja Olympus. Need olid digipeeglitest kergemad ja kompaktsemad ja sobisid juba nii mõnegi fotograafi reisikaameraks.

2013. aasta lõpus presenteeris Sony E-bajonetiga peeglita täiskaader-kaameraid α7 ja α7R ja 2014 tõi Panasonic välja 4K võimekusega Micro Four Thirds kaamera Lumix GH4. Kui Sony α7-seeriast sai esimene tõsiseltvõetav peeglivaba konkurent Canonile ja Nikonile, siis GH4-s ei nähtud niivõrd peegelkaamera asendajat, kuivõrd hoopis võimekat ja vahetatavate objektiividega videokaamerat.

Aastal 2018 konkureerivad fotograafi lemmikkaamera positsioonile Canoni ja Nikoni kõrval mitu kandidaati – Sony α7R Mark III ja Sony α7 Mark III, Olympus OM-D E-M1 Mark II ja Panasonic DC-G9 ja DC-GH5. Huvitavaid pakkumisi leidub loomulikult teistelgi – nagu Fujifilmil või Pentaxil, aga hetkel vaatame lähemalt Panasonicut ja Sonyt.

Olympus OM-D E-M1 Mark II, Panasonic G9 ja videokaamerana tuntust kogunud DC-GH5 olid esimesed Micro Four Thirds kaamerad, mis panid autori kaaluma täiskaader-peegelkaamerast loobumist. Nende fotoaparaatidega sai teha muudki, kui vaid reisipilte või videoid – valdkond, milles Olympus ja Panasonic olid tugevad juba aastaid.

Erinevaid aspekte kõrvutades tekkiski mõte G9 kõrvale panna just nimelt Sony uusim täiskaader α7 Mark III, et proovida, kas suudab see ühendada endas korraliku fotoaparaadi ja videokaamera.

Sarnased artiklid