E-piirijärjekorra süsteem GoSwift pälvis rahvusvahelise auhinna
26.05.2015

Eesti-Vene piiriületuse lihtsustamiseks kasutusele võetud sõidukite virtuaalne broneerimise süsteem www.eestipiir.ee võitis OECD juures tegutseva rahvusvahelise transpordifoorumi (ITF – International Transport Forum) transpordisaavutuse auhinna Transport Achievement Award 2015.

E-piirijärjekorra süsteem muudab füüsilised järjekorrad riigipiiridel virtuaalseks. Mootorsõidukijuhil on võimalus broneerida endale piiriületuse aeg ette ning ületada piir temale sobival ajal. GoSwifti tegevjuht Hannes Plinte tõdes: „GoSwifti käivitamine on suurepärane näide avaliku ja erasektori koostööst. Olukorra kiire paranemine piiril kinnitas, et see oli õige lähenemine, ja meil on hea meel, et meie saavutust tunnustati ITF-i transpordisaavutuse auhinnaga.“
GoSwift’ile Transport Achievement Award 2015 auhinna määranud žürii tõstis esile „suurepärast lahendust piiriületuse lihtsustamiseks“ ning tunnustas lahenduse positiivset mõju nii kohalike elanike kui piiriületajate jaoks, samuti laiemat majanduslikku kasu Eesti ja Venemaa turismi- ja kaubandussuhetele.
GoSwift’i e-piirijärjekorra süsteem www.eestipiir.ee loodi Eestis aastal 2011 Siseministeeriumi tellimusel. Täna on GoSwifti lahendus kasutusel Eestis, Leedus ja Soomes, kokku üheksas piiripunktis.

ITF-i transpordisaavutuse auhind (Transport Achievement Award 2015) tunnustab end praktikas tõestanud silmapaistvaid lahendusi transpordikorralduses, mis on aidanud parandada inimeste liikumisvõimalusi ning arendada turismiteenuseid. ITF-i transpordisaavutuse auhind antakse GoSwift OÜ´le üle 28.05 ITF pidulikul auhinna tseremoonial, Leipzigi messikeskuses.

OECD juures tegutsev rahvusvaheline transpordifoorum on 54 liikmesriiki ühendav rahvusvaheline organisatsioon. Foorum toimib transpordipoliitika mõttekojana ja korraldab transpordiministrite iga-aastaseid tippkohtumisi. ITF on ainus ülemaailmne organisatsioon, mis hõlmab kõiki transpordiliike. ITF-i siht on inimeste elutingimusi parandava transpordipoliitika väljatöötamine.