E-KAUBANDUS: Eesti e-kaubanduse turule lisandus uus turvaline maksevõimalus
27.04.2011

Alates aprilli keskpaigast on valitud e-poodide ja internetilehekülgede kliendid saanud kasutada Elioni e-ostu, mis võimaldab sooritada oste internetis lihtsalt ja turvaliselt. Maikuust lisandub täiendav võimalus teostada makseid nn. 1-kliki meetodil. Ostetud kaupade summa lisatakse Elioni igakuisele arvele.

Elioni e-ost on mõeldud kõigile e-keskkondadele, kus soovitakse müüa nii virtuaalseid kui ka füüsilisi kaupu ja teenuseid. Alates 14. aprillist on e-ostu võimalus kasutatav Eesti suurimas e-lillepoes www.interflora.ee , elektroonikapoes Euronics www.euronics.ee , tutvumisteenuste portaalis www.suhted24.ee ja Eesti suurimas digitaalse muusika ja e-raamatute ostukeskuses www.digikogu.ee. Maikuus hakkab e-ostu võimalust pakkuma ka Eesti Ekspressi veebiväljaanne www.ekspress.ee ning hetkel käivad läbirääkimised ka teiste juhtivate Eesti e-keskkondadega.

Elioni ärijuht Päärn Brauer ütles, et on e-ost uus täiendav võimalus oma kaupade ja teenuste müümiseks. „E-kaubandus on nii kogu maailmas kui ka Eestis kasvav äri. Kuna ka Elion pakub oma kaupu e-poe vahendusel, soovisime luua oma klientide jaoks midagi sama lihtsalt ja turvalist kui mujal maailmas on PayPal,“ lisas ta. Brauer lisas, et loodetavasti tõstab Elioni e-ostu võimalus internetipoodide usaldusväärsust, sest partnereid valib Elion hoolikalt.

Online-lillekaubanduse Eesti turuliidri Interflora esindaja Ly Alton ütles, et erinevate maksevõimaluste valik ja nende usaldusväärsus on e-kaubanduses ülioluline. „E-ostu kasuks räägib see, et see on esimene sedavõrd lihtne võimalus Eestis ostu sooritada. Nii meie klientide jaoks kui ka internetipoodides üldisemalt on võtmesõnadeks ajasääst ja turvalisus, mistõttu on e-ost igati sobilik,“ lisas Alton.

Väikeste ostude puhul on klientidel võimalus aktiveerida 30 päevaks 1-kliki e-ost, mille abil saab teha väikseid oste internetis vaid ühe sõrmeliigutusega. 1-kliki e-ostu aktiveerimine toimub esimese ostu sooritamisel ja kehtib 30-päeva jooksul kõikides 1-kliki ostu toetavates keskkondades. Esimesena hakkab 1-kliki e-ostu pakkuma maikuus Eesti Ekspressi veebiväljaanne. „Väikese hinnaga kaupade ja teenuste puhul loob 1-kliki e-ost täiesti uus lihtsusstandardi, mis võimaldab katsetada täiesti uusi ärimudeleid,“ täiendas Päärn Brauer

Elioni e-ostu võimalus kuvatakse e-poodides teiste maksevõimaluste (pangalink, mobiil ID jne) kõrval eraldi tähisena.

E-ostu kasutades saavad kliendid osta kõiki kaupu ja teenuseid, mille hinnad jäävad limiidi piiridesse ning ostu summa lisatakse järgmise kuu Elioni arvele. Nii võib osta näiteks ajalehe artikleid, lilli, e-raamatuid kui ka miksereid ja röstreid.