Briti õhuvägi esitab Võidupühal ainulaadse vigurlennushow
22.06.2014

Homme, 23. juunil kell 16.10 esitab Ühendkuningriigi õhujõudude vigurlennugrupp Red Arrows  Tallinna lahe kohal ainulaadse vigurlennushow.

Umbes 25 minuti pikkuse show käigus esitavad üheksa Hawk T1 tüüpi lennukit  erinevaid manöövreid ja vigurlennuelemente. Lennukid lendavad peamiselt 60-120 meetri kõrgusel, madalaim lennukõrgus on 30 meetrit. Vigurlennugrupil on ette valmistatud kolm õhushow varianti, millest valitakse üks vastavalt ilmale.

http://youtu.be/PA6yOUnyCOw

Lennushowd on kõige parem jälgida Pirita tee kergliiklusteelt ning Tallinna Linnahalli piirkonnas, kus on võimalik ka sõidukeid parkida.

Esmakordselt Eestis ja Balti riikides esinevat vigurlennuüksust Red Arrows peetakse omataoliste seas  maailma parimate hulka kuuluvaks. "Eesti show on eriline ja pidulik, kuna toimub teie Võidupühal ning meie 50. juubelihooaja raames," ütles kuningliku õhuväe major Garry Donnelly.

1964. aastal moodustatud üksus on 50 aasta jooksul esitanud üle 4500 õhushow. Vigurlennuks kasutatavad õhusõidukid on reeglina samad, millega viiakse läbi täiendõpet kuninglike õhujõudude pilootidele. Lennukid asuvad vigurlennu ajal üksteisest 3-5 meetri kaugusel, mis seab pilootide oskustele ja väljaõppele väga kõrged nõudmised.

Võidupühal esitatav lennushow on ainulaadne, varem pole Eestis sellise keerukusastme ja elementidega õhushow´d esitatud. Samalaadsetest üksustest on Tallinnas esinenud Itaalia vigurlennugrupp Frecce Tricolori 1990-ndatel.

Vaata lisa Kaitseväe koduleheküljelt.