Avati unikaalne tasuta õppeprogramm kutsekooli õpilasteleTM07.09.2017

Täna avas haridus- ja teadusminister Mailis Reps noorte digitaalseid ja sotsiaalseid oskusi arendava programmi Samsung Digi Pass. Koolitusprogramm Samsung Digi Pass on mõeldud kutsekooliõppuritele ning seda korraldab Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liiduga. Professionaalsete mentorite ja koolitajate käe all saavad osalejad viie kuu jooksul töötada meeskondades ja lahendada elulisi probleeme.

Programm annab osalejale digioskustega passi – Digi Pass, mis on kinnitus tulevasele tööandjale omandatud oskustest ja võimetest.

“Kuna elame muutuval ajal, mis nõuab uute pädevuste arendamist, peavad õpilased omandama oskusi, mis ei pruugi veel olemas olla. Samsung on loonud ainulaadse digitaalse passi, mis näitab tööandjatele omandatud vajalikke digitaalseid ja sotsiaalseid oskused, et töötada kõigis sektorites ja lõpuks teha unistuste tööd,” sõnas Samsung Eesti juht Toomas Tiits.

Programm toimub küll alles teist aastat, aga on juba jõudnud mullu European Digital Skills Award 2016 nelja parima sekka tööjõu digioskuste arendamise kategoorias.

Viiekuuline programm leiab aset viies moodulis, mis toimuvad Tallinna Tehnikaülikoolis ning mille käigus osalejad omandavad sotsiaalseid ja digitaalseid pädevusi. Õpilased töötavad kolmeliikmelistes meeskondades välja oma idee koos programmi koolitajate ja mentoritega. Kõik osalejad, kes programmi läbivad saavad Samsungi digitaalse passi ning võitja meeskond Samsung tahvelarvutid.

Kogu projekti vältel on ka kõigile huvilistele mõeldud spetsiaalne Olümpiale pühendatud tõrviku äpp, mida on võimalik noortel süüdata kaasa elamaks programmi käekäigule. Äppi tutvustatakse kõigis Eesti kutsekoolides, et kutsuda õpilasi osalema programmis ning teisalt saavad oma kooli õpilased toetada neid, kes on juba registreerunud programmi.

Õppeprogramm mitte ainult ei aita omandada digitaalseid ja sotsiaalseid oskuseid ja valmistada sisenemiseks tööturule, vaid ka lahendada noorte tööpuuduse probleemi Eestis. Samsung Digi Pass on tasuta ning avatud kõigile kutsekooli õpilastele.

Projekti lisainfo on kättesaadav Samsung Digi Passi koduleheküljel. Kandideerima on oodatud kõik 14-19 aastased kutsekoolinoored kolmeliikmeliste tiimidena. Osalemiseks tuleb täita avaldus ja ankeet hiljemalt 25. septembriks, mis kättesaadavad koduleheküljel. Jooksvat infot saab ka Facebooki lehelt Samsung Digi Pass.