AUTO: Selgusid Eesti aasta auto 2013 finalistid
21.11.2012

Kuraditosinani jõudev Eesti aasta auto konkurss tõi sedapuhku üsna kirju finalistide koosseisu, kus esindatud nii premium- kui nn rahvaautod kui koguni sportauto.

Enam kui 40 konkurendi seas said automeedialt enim hääli ja pääsesid finaalikuuikusse tähestikulises järjekorras BMW 3.seeria, Hyundai i30, Mercedes-Benz A-klass, Peugeot 208, Renault Clio ja Subaru BRZ/Toyota GT-86. Seega sattus seekordne valik olema päris mitmekesine – kaks kompaktset premium-autot, kaks Prantsuse väikeautot, üks Euroopas toodetav korealane ja esmakordselt Eesti aasta auto ajaloos ka üks (tegelikult siiski kaks) sportauto – sõsarmudelid Subaru BRZ/Toyota FT-86.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eSe8lewNfrg

Kõige napimalt jäi finaali ukse taha Volvo V40, igati kena punktisaagi (kuid esikuuikusse pääsemiseks siiski liiga väikese) kogusid ka Mazda CX-5, Nissan Leaf, Honda Civic, Kia Optima ja kolmikute trio VW Up, Škoda Citigo ja Seat Mii.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=62TGv0OmVMA

Ehkki alates 2001. aastast korraldatava konkursi taga seisab Tehnikamaailm, osaleb Eesti mainekama autoauhinna žüriis pea kogu Eesti automeedia - nii kirjutav kui elektrooniline meedia, nii eesti- kui venekeelne.

Vaata ka Eesti aasta auto ajaloost.