AUTO: Selgus Euroopa aasta auto finalistide ring18.12.2012

Euroopa aasta auto 2013 finaali pääsesid Ford B-Max, Hyundai i30, Mercedes-Benz A-klass, Peugeot 208, Renault Clio, Subaru BRZ/Toyota GT86 , Volvo V40 ja VW Golf. Tervelt 5 seekordset finalisti jõudsid ka hiljutise Eesti aasta auto konkursi finaali.

Kui Euroopa konkursil on finaliste 8, siis Eestis 6 ning nendest 5 (Hyundai i30, Mercedes-Benz A-klass, Peugeot 208, Renault Clio, Subaru BRZ/Toyota GT86) olid (on) finaalis mõlemal juhul. Suurimaks põhimõtteliseks erinevuseks on BMW 3seeria finaalipääs Eestis – Euroopas jäi ta ukse taha – ning kolme ülejäänud koha täitmine Fordi, Volvo ja Volkswageni poolt.

Korra juba Eesti aasta auto tiitliga pärjatud VW Golf olnuks kindlasti vähemalt finalist ka Eestis, kuid paraku jõudis see auto Eestisse alles oktoobris ehk veidi pärast siinse konkursi deadline´i. Fordi pisike mahtuniversaal B-Max pole aga veel Eestisse jõudnudki - nii et neil mõlemal autol on võimalus üritada aasta pärast järgmisel Eesti aasta autol. Volvo V40 jäi aga ülinapilt Eestis joone alla, olles esimene finaali mitte pääsenu.

Euroopa aasta auto 2013 selgub märtsi alguses Genfi autonäitusel. Otsuse teevad 22 Euroopa riigi 58 autoajakirjanikku.