AUTO: Autoomaniku õudusunenägu
13.07.2011

Kui dr Frankenstein oleks pähe võtnud autot ehitada, olnuks tulemuseks ilmselt Monster Mk1!

Briti Warranty Direct jälgib autodele tehtavaid kulutusi ning nende andmebaasist saab hõlpsasti teada, milliste autode millised detailid on Suurbritannia oludes kõige töökindlamad, millised lähevad aga omanikele kõige kulukamaks. Need viimased seekord ette võetigi – mootor MG TF-ilt, elektrisüsteem Renault Megane´lt, käigukast Land Rover Freelanderilt jne. Reaalses elus nii hullu kombinatsiooni muidugi ette ei tule, nii et siin on kokku pandud kõige ekstreemsemad juhtumid.

Statistika on julm - ca 40% Briti BMW M3-dest peavad aastas ette võtma vedrustuse remondi, samamoodi on elektririketega hädas Renault Megane´d. Iga viies Land Rover Freelander jõuab aastas remonditöökotta käigukasti probleemidega nagu ka Audi A8, kus täiendavat tähelepanu nõuavad pidurid.

Briti oludes oleks selline “kompott” autoomaniku õudusunenägu – see auto nõuaks remonti üle kuu ja see tähendaks auto korda tegemiseks kulusid 2050 naela aastas. Sellise auto usaldusindeks oleks umbes 500 ehk 5 korda viletsam kui Suurbritannia autode keskmine näitaja.

Valikusse võeti keskmiselt 5 aasta vanuste autode rikked ja kokku käidi üle 50 000 autost koosnenud andmebaas.

 

Nightmare MK1
Mark ja mudel Detailid-sõlmed
Audi A8 Pidurid
BMW M3 Vedrustus
MG TF Mootor
Land Rover Freelander Käigukast
Mercedes-Benz V-Class Süütesüsteem
Renault Megane Elektrisüsteem
SEAT Alhambra Konditsioneer
SEAT Toledo Jahutussüsteem
Volvo C70 Rool