Alumiinium ruulib
Tormi Soorsk
01.03.2018

Üle mitme-setme aasta on seekord meil talve moodi aastaaeg. Tore, nii tore, aga samas on kindlasti palju neid inimesi, kes südame põksudes ootavad, millal saaks oma paadi kirkalt sillerdavale siniveele tõugata. Igal aastal on TM püüdnud vahendada uudiseid meie tublidelt paadi- ja jahiehitajatelt, nii loodame ka tänavu. Alustuseks vaatame, mida uut on pakkuda Saaremaa paadiehitusfirmal Alunaut.

Kodumaisel kapitalil ja oskusteabel põhinev väikeettevõte Alunaut on TMi veergudel olnud varemgi. Meil on olnud võimalus olla tunnistajaks igapidi eestimaise veesõidukite brändi sünnile ja südikale algusele. Kõrvaltvaatajale võib see paista kerge ja lõbus, kuid asjaosaliste endi sõnul on see olnud üpriski raske, ränka tööd ja visa hinge nõudev protsess. Eesti on ju nii pisike ja seepärast pelgalt koduturule orienteeruda selles sektoris ei saa. Tänapäevast paati põlve otsas ja tavariistadega ei tee, aga enama hankimiseks kulutatud raha tuleb ju ka tagasi saada. Seetõttu ongi aastaid tulnud käia ennast tutvustamas, turgusid vallutamas ja tarbijaskonna usaldust välja teenimas Põhjamaades ja Kesk-Euroopas. Kallis on seegi, aga ilma ei saa.

Sihikindel paadimessidel osalemine on pisitasa ka edu toonud. Enne märtsikuist Tallinna meremessi on paslik vaadata, millega Saaremaa paadiehitajad seekordsel messil Boot Düsseldorf üllatasid. Seda igal aastal jaanuaris toimuvat Düsseldorfi paadimessi loetakse Euroopas üheks olulisemaks turundussündmuseks ja just seal toimuvad suures osas paljude veesõidukitootjate uute mudelite lansseerimised.

Sarnased artiklid