Agressiivne Triumph
Mihkel Külaots

See on Triumph Street Triple R, Inglismaalt. Juba lühikese tutvumisperioodi käigus suudab see mootorratas lummata, ehmatada, adrenaliini ja sõltuvust tekitada.

Triumph Street Triple oli selle sajandi alul üks esimesi tehases toodetud streetfighter-mootorrattaid – võrreldes teiste sportratastega oli enamus plastikut eemaldatud ja tulemuseks saadi äärmiselt agressiivse välimusega kaherattaline. Street Triple’i südameks on kolme silindriga ridamootor, signatuurdetailiks välimuses kaks (liiga kaugele?) ette ulatuvat tuld, mis ei keera lenksuga kaasa, vaid vaatavad kogu aeg otse.

Tootja ise leiab, et Street Triple on kasutatav pea igal pool – ringrajal kallutades, tööle-koju kulgedes ja erinevateks hetkedeks nende kahe äärmuse vahel. Street Triple on saadaval kolmes versioonis – S, R ja RS. Tähekombinatsioonid peidavad endas umbes nelja kilovatiseid võimsusevahesid ja erinevust mitmetes komponentides ja sõidurežiimides. Minu käsutuses oli kuldne kesktee – Triumph Street Triple R.

Triumph Street Triple R on eriline mootorratas. Selle kolmesilindriline mootor teeb huvitavat, tummist häält. Ühtlastel pööretel on tegu pigem mittemidagiütleva põrinaga, aga just (järsult) kiirendades tuleb esile võimas motoorne pasunakoor, kus tavahäälele lisandub mitu korda valjem masinlikult undav-urisev kiirendushüüe. See nauditav hääl lausa sunnib korduvalt (põhjuseta!) kiirendama.

Mis TMi proovisõidu käigus selgus? Loe juuli Tehnikamaailmast!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid