Aasta Auto 2012 kandidaadid selgunud
22.11.2011

Juba 12.korda toimuva Eesti Aasta Auto konkursi finaali pääsesid Audi A6, Citroen C4, Ford Focus, Hyundai i40, Peugeot 508 ja Volkswagen Passat.

Ehkki ürituse korraldaja au on Tehnikamaailmal, on tegu üritusega, kus osaleb kogu Eesti automeedia - tänavu on žüriis 18 ajakirjanikku nii ajalehtedest ja ajakirjadest kui elektroonilisest meediast.

Kui Eesti aasta auto esimene võitja – Peugeot 206 – selgus 2000. aasta sügisel rahvahääletuse teel, siis alates järgmisest konkursist läksime sama teed nagu mujal maailmas ning Renault Laguna hääletas esimeseks juba autoajakirjanikest koosnev žürii. Praeguseks on võidurõõmu jagunud üheksale autotootjale, kusjuures Škodale koguni kolmel korral.

Aastatagune konkurss läks ajalukku kui esimene kaksikvõit läbi aegade, kusjuures Opel Astra edu Opel Meriva ees oli vaid üks punkt.

Tänavune Aasta auto konkurss on järjekorras kaheteistkümnes ning täpselt nagu eelmistelgi aastatel, tuli ka tänavu igal žüriiliikmel esimeses voorus esitada vabas järjestuses kümme kandidaati viimasel aastal Eestisse jõudnud uudismudelite seast. Kõiki hääli kokku lugedes selgus, et finaali pääsesid Audi A6, Citroen C4, Ford Focus, Hyundai i40, Peugeot 508 ja Volkswagen Passat, kõige napimalt jäi seekord finaali ukse taha Kia Rio, Chevrolet Orlando ja BMW 1seeria.

Tänavuses finaalis esindatud kuuest automargist on Eesti aasta auto võidukarikas varasemast ajast ette näidata kolmel – Peugeot´l, Fordil ja Volkswagenil.

Nii autoajakirjanike poolt valitava Eesti Aasta Auto kui rahvahääletuse tulemusena selguva Eesti Rahvaauto tulemused selguvad 25.novembril ETV otsesaates Ringvaade.

Vt ka kokkuvõtteid eelmiste aastate konkurssidest.