150 portsu Tehnikamaailma
Tõnu Ojala
10.05.2011

12,5 aasta kestel on ilmunud 150 numbrit Tehnikamaailma! Vaatamata parematele ja halvematele ajale on TM endiselt Eesti ajakirjade turu liidrite seas - aitäh kõigile, kes meiega läbi selle aja tulnud on!

Ajakirja tegemine ei erine teab kui palju kokkamisest – toorained on muidugi erinevad, aga töö ise üsna sarnane. Tsipake siit, sutsuke sealt, veidi maitseaineid, sorts seda ja peotäis teist ning ongi valmis! Ja mingis mõttes sarnane on tulemuski – kellele täpselt maitse järgi, kellele pisut lahja, kellele aga liiga vürtsine.
Tehnikamaailma-nimelist rooga on aegade algusest peale kokku seganud neli põhikokka – seda aastast 1998, mil eestikeelne TM esmakordselt ajakirjalettidele jõudis. Peakoka tööd tegi algul Vello Kala, täna on see müts Tõnu Ojala peas, kellele assisteerivad kaks Soorski – Kaido ja Tormi. Päris naisteta see meestevägi hakkama siiski ei saa. Maskuliinset seltskonda täiendab kaadri taha jääda eelistav keeletoimetaja Hilja Kask, kes puuduvate komade lisamise (või liigsete eemaldamise) abil roale viimase nüansi annab.
See seltskond on oma lugejate maitset üsna hästi tabanud, elasime üle üheksakümnendate aastate lõpu majanduslanguse ja tulime suuremate kadudeta välja ka äsjasest masust. Aitäh kõigile neile tuhandetele tellijatele ja lugejatele, kes läbi aastate on meiega olnud ja suur tänu ka neile tänaseks juba sadakonnale (!) mehele-naisele, kes pea 13 aasta kestel autoritena Tehnikamaailma veergudel üles astunud ja seda rooga oma teadmisi jagades maitsestada aidanud!

Ajakirja Tehnikamaailm on tänaseks lugejateni jõudnud ümmargune arv – 150. Ilusa juubeli puhul nuputasime XPRS Deli palvel välja spetsiaalse TMiteemalise võileivaretsepti – maitses hästi nii meile kui proffidele. Paraku ei osutunud meie aga praktikas nii tugevaks kui teoorias, nii et võileibade meisterdamise jätame ka edaspidi professionaalsete kokkade hooleks. Aga meie teeme edaspidigi seda, mida meie oskame – Tehnikamaailma!

Head isu ja meeldivaid tunde Tehnikamaailmaga!

Sarnased artiklid