14. aprillil toimub 10. RoboMiku lahing
TM
13.04.2018

Laupäeval, 14. aprillil võistlevad RoboMiku lahingus Jõhvi Spordihallis 700 tehnoloogia- ja robootikahuvilist erinevates robotilahingutes, animatsioonide koostamises ning mängude programmeerimises.

Aastast 2008 saavad kevaditi kokku tehnoloogia- ja robootikahuvilistest õpilaste meeskonnad, kes panevad proovile oma oskused robotiehitamises, robotitega võistlemises Sumo võistluses, joonejärgimises ja kiirendamises. Samuti Scratchi programmis animatsioonide kokku panemises ja mängude programmeerimises.
Programmijuhi Heilo Altini sõnul on RoboMiku lahingu populaarsus iga aasta ainult kasvanud. „Tehnoloogia- ja robootikavaldkonna huvilisi tuleb aina juurde. Seda toetavad aktiivsed lapsevanemad ning juhendajad, kes viivad õpilaste huvi igal aastal järgmisele tasemele.“

Sellel aastal tähistab RoboMiku lahing 10. juubelit. Selle ja EV100 raames korraldatakse põnevad ja vaatemängulised lisavõistluseid:
• Kell 15-16.00 kaasahaarav joonejärgimis robotite võistlus. Eesti kaart on skaleeritud väiksemaks ja robotid peavad aja peale tegema tiiru Eestile peale. Võitjaks ikka kiireim robot.
• Alates kella 16.30-st hakkkavad 62 robotit vedama 50kg kivi.
• 60 robotit pannakse tantsima Tuljakut.

Alates 2011. aastast antakse parimale koolirobootika meeskonnale välja rändkarikas. Rändkarika võidab õpilasmeeskond, kellel on summaarselt kõige paremad tulemused sumo, joonejärgimise ja robotite köieveo võistluste tulemustes.

RoboMiku on Eesti haridusliku robootika suurtoetaja. RoboMiku meeskond aitab igapäevaselt õpetajaid ja huviringi läbiviijaid robootika platvorme puudutavates küsimustes ning igal aastal toetab erinevaid Eestis korraldatavaid robootika ja programmeerimise võistlusi. RoboMiku lahingut peetakse alates 2008. aastast. Võistlust aitavad organiseerida ja toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Ülikooli Arvutiteaduste instituut, Jõhvi vald ja RoboMiku.